Durrës, tentoi të vrasë me thikë një person, arrestohet autori

Postuar: 13/01/2018 - 15:48

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 36-vjeçar, i cili ditën e djeshme ka tentuar të vrasë me mjete prerëse shtetasin me iniciale, Y.H., 48-vjeç, në Katund Sukth.

Sipas njoftimit të policisë, i dëmtuari ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës nën kujdesin e mjekëve.

NJOFTIMI I POLICISË

Specialistët e Sektorit kundër Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin:  F.B. 36 vjeç, banues në Sukth.

Ky shtetas më datë 12.01.2018, në Sukth për motive të dobëta ka tentuar të vrasë duke e goditur me mjet prerës(thikë)shtetasin Y.H. 48 vjeç,  banues në Katund Sukth. 

Për pasojë, i dëmtuari ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës nën kujdesin e mjekëve.

Shtetasi F.B. ishte me masë sigurie "Arrest në shtëpi" për një vepër tjetër penale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprat penale "Vrasja me dashje" e mbetur në tentativë dhe "Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta" parashikuar në nenet 76, 22 dhe 279 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një 59-vjeçar i ka dhënë fund jetës mbrëmjen e sotme, duke u vetëvrarë.

   Dhimbja ka pllakosur familjen dhe të afërmit e Agim Bucit, i cili gjeti vdekjen mbrëmjen e së mërkurës teksa ndodhej në dyqanin e vogë

   Policia e Kukësit ndalon 75-vjeçarin, i cili dyshohet si autori i vrasjes së bashkëshortes së tij, ngjarje e ndodhur më datën 04.04.20

   Një i ri i ka dhënë fund jetës ditën e djeshme pasi u hodh nga pallati në rrugën “Xhanfize Keko’ në Tiranë.

   Dy 37-vjeçarë nga Durrësi janë vënë nën ndjekje penale pas dy problematikave në lidhje me prindërit.

   Një ngjarje e rëndë është parandaluar nga policia në fshatin Gurrë Klos të Matit.

   Dy vajza të reja kanë tentuar t'i japin fund jetës duke pirë ilaçe, njëra në Tiranë e tjetra në Lezhë.

   Instituti i Statistikave raportoi sot se, në tremujorin e parë 2018, janë evidentuar gjithsej 7.909 vepra penale, duke shënuar një rri

Kishte falsifikuar një pasaportë duke vendosur foton e tij në emër të dikujt tjetër dhe më pas ka tentuar të kalojë përmes portit të Durr

Policia ka nisur hetimet ndaj një 24-vjeçari nga Tirana, pasi akuzohet për vjedhje të një shume parash.