Durrës, vidhet banesa e 33-vjeçares, hajdutët marrin aksesorët e shtrenjtë

Postuar: 12/01/2018 - 14:34

Një banesë në Durrës, në zonën e Plazhit në lagjen nr.13 ka rënë pre e hajdutëve.

Banesa e shtetases M.K., 33 vjeçe është vjedhur mbrëmjen e djeshme më datë 11.01.2018, informon policia.

Sipas të njëjtave burime, mësohet se autorët ende të paidentifikuar i kanë vjedhur dy ora dore dhe bizhuteri të ndryshme.

Policia thotë se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës. Neni 134 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Gjatë së dielës, policia e Durrësit ka vënë në pranga në flagrancë dy të rinj, të cilët kanë rezultuar të dehur, në momentin e kontrol

   Rrahja e dhëndrit i ka kushtuar prangat një banori të Durrësit.

   Tre shqiptarë kanë dalë para gjykatës në së rrethit të Postdam në Gjermani, pasi akuzohen se janë pjesë e një bande grabitësish me sht

   Gjykata e Korfuzit ka vendosur këtë të hënë (20 gusht) të lërë në burg biznesmenin lushnjar Edmond Bego, deri në pritje të kërkesës pë

Një shtetase angleze e quajtur Paige Smith tentoi të vetëvritej vitin e kaluar pasi të fejuarit të saj shqiptar, Fation Ballmi, i mohuan

Bie zjarri te dy kullat binjake në Bulevardin Dëshmorët e Kombit në Tiranë.

Ka dalë ekspertiza për ngjarjen e rëndë që tronditi qytetin e Fierit mbrëmjen e 21 prillit të këtij viti, ku një sasi eksplozivi shpërthe

Dy shqiptarë bashkëmoshatarë 28-vjeçarë janë arrestuar nga policia italiane për kultivim të lëndëve narkotike.

Policia greke ka dhënë detaje të reja për Edmond Begon, i cili u arrestua në qytezën e Igumenicës, tekssa po tentonte të kalonte kufirin

Një grua që po ngiste një makinë tip “Volkswagen” në Durrës, ka aksidentuar një person të moshës 55 vjeç.