E rëndë, 21-vjeçarja vdes pasi mori serum

Postuar: 14/02/2018 - 13:39

Një vajzë e moshës 21-vjeçare ka humbur jetën në spital pasi kishte marrë serum. Bëhet me dije se Xhuljeta Gjeka ka ndërruar jetë ditën e hënë në spitalin e Fierit.

Vajzës i është bërë një serum e më pas është pëcjellë drejt banesës, por gjendja e saj sa ka ardhur dhe është përkeqësuar. Familjarët e kanë nisur sërish drejt spitalit, por për të rënë ka qënë tepër vonë. Sipas familjarëve, shkak për vdekjen e të resë është bërë neglizhenca e mjekëve.

"E çuam vajzën në spital me temperaturë të ulët, vajzës i bënë serum dhe u larguam në banesë. Mjeket na thanë se ishte viroze e stinës. Gjendja e vajzës nuk u përmirësua."

Nga veprimet e kryera rezulton se vdekja ka ardhur si pasojë e shkaqeve natyrale. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për vlerësim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të enjte, kur një makinë në qytetin e Vlorës ka përplasur një fëmijë 3 vjeç.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën e Eftmimiu Eftimius për lirim nga burgu duke lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë.

10-vjeçarja Noemi Preka është përcjellë mesditën e sotme për në banesën e fundit.

Të tjera detaje dalin në lidhje me aksidentin e frikshëm rrugor në afërsi të Maminasit në autostradë, ku humbën jetën një taksist nga Dur

Policia e Tiranës ka arrestuar një të ri, i akuzuar për vjedhjen e përsëritur të kishës së “Shna Ndoit” dhe për dy vjedhje të tjera në kr

Disa persona janë shoqëuar nga Policia e Lezhës në lidhje me grabitjen e një dite më parë në një banesë, ku autorët dhunuan edhe kryefami

Autoritetet në Durrës kanë identifikuar drejtuesin e mjetit tip “Benz”, i cili dyshohet se mbrëmjen e së mërkurës shkaktoi aksidentin me

Policia e Durrësit ka arritur të identifikojë shoferin e automjetit tip “Benz” që shkaktoi aksidentin e rëndë me dy të vdekur në autostra

Pesë minatorë kanë mbetur të plagosur në minierën e Shëngjunit në Klos.

Pas identifikimit nga policia të viktimave që humbën jetën si pasojë e aksidentit tragjik në autostradën Durrës-Tiranë, në afërsi të Mami