EMRI/ Arrestohet i riu nga Durrësi, u kap me 121 kg drogë

Postuar: 16/04/2018 - 19:52

   Mediat greke kanë publikuar emrin e shqiptarit të arrestuar të hënën në Igumenicë me 121 kg marijuanë.

Ai është 37-vjecari Erion Topi nga Durrësi. Në kerkim është shpallur një tjetër shtetas shqiptar, ende i paidentifikuar nga policia greke.

Operacioni u krye në kufirin greko-shqiptar, në fshatin Parapotamo të Igumenicës.

Policia greke kishte siguruar informacion në rrugë operative për trafikimin e një sasie të madhe droge. Për këtë ka krehur zonën dhe ka zbuluar 5 çanta me 108 pako që përmbanin 121 kg dhe 492 gram marijuanë.

Pranë drogës u kap 37-vjeçari nga Durrësi, i cili kishte kryer transportin e lëndës narkotike në kufi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy drejtues mjetesh janë kapur në flagrancë nga policia në Durrës e në Shijak duke udhëtuar në gjendje të dehur.

Policia e Durrësit ka shpallur në kërkim dhe po punon për kapjen e një 47-vjeçari, që akuzohet se ka kryer një vjedhje me forcë.

Një dyqan "Vodafone" në Durrës është vjedhur me thyerje gjatë natës nga autorë ende të paidentifikuar.

Prokuroria kërkon burg për jetë për shtetasin Miklovan Parubi, autor i vrasjes së dyfishtë në Dajç më 3 tetor 2016 dhe plagosjes së 4 te

Një çift shqiptar, që iu kishte shkuar mendja të fshihnin kokainë në ariun prej pellushi të vajzës së tyre 2-vjeçare, po përballen të dy

Një punonjës i policisë është arrestuar, pasi gjatë kontrollit fizik rezultoi se kishte lëndë narkotike.

Pas 9 orësh luftë me flakët është shuar vatra e zjarrit në fabrikën e riciklimit të mbetjeve në Kashar që u dogj plotësisht paraditen e d

Policia greke ka sekuestruar 1 kg kokainë të fshehur në autobusin e linjës Tiranë – Athinë.

   Policia e Kurbinit ka shpallur dy shtetas në kërkim, të cilët nën kërcënimin e armës kanë dhunuar e më pas i kanë grabitur automjetin

   Një 34-vjeçar është gjetur i mbytur sot në shpellën e ‘Haxhi Aliut’ në Karaburun.