EMRI/ Atentati me armë zjarri ndaj biznesmenit, policia jep detaje

Postuar: 14/02/2018 - 22:26

   Policia e Tiranës jep informacionet e para për vrasjen e regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet.

Sipas policisë, viktima është 64-vjeçari Memli Begalla. Lidhur me ngjarjen janë shoqëruar disa persona, ndërkohë që janë ngritur pika kontrolli në disa akse.

Viktima është pronar i dy gomisterive.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 21:00, në Sallën Operative ka ardhur një telefonatë se në rrugën “Nikolla Tupe” ne sheshin mes pallateve një shtetas ndodhet i shtrirë në toke.

Menjeherë në vendgjarje kanë mbërritur shërbimet e Policisë dhe ambulanca ku nga veprimet paraprake ka rezultuar se eshte vrare ne arme zjarri Memli Begalla, rreth 64 vjeç.

Eshte ngritur nje grup i posaçem hetimor dhe jane ngritur pika kontrolli ne disa akse rrugore. Policia ka shoqeruar disa persona qe mund te kene dijeni per rrethanat e hetimit.

Po punohet per sigurimin e provave te vlefshme për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe zbardhjen e autoresise se saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një apartament në lagjen numër 17 në qytetin e Durrësit është përfshirë nga flakët.

Policia e Shtetit ka prangosur 40 persona në disa qytete të vendit, të cilët ishin përfshirë në trafik emigrantësh nga Shqipëria drejt SH

Një shtetas shqiptar është arrestuar pas një kontrolli rrugor në komunën Lomazzo në provincën e Komos në Itali, pasi u kap në makinë me 1

Një 37-vjeçar është vrarë me sëpatë këtë të shtunë nga kushëriri i tij.

Një ngjarje e pakëndshme është regjistruar paraditen e sotme në Durrës, ku treni ka marrë para një automjet.

Tre drejtues mjetesh me makina luksoze të cilët bënin gara shpejtësie në Unazën e Madhe në Tiranë, e kanë pësuar keq nga policia.

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar 5 persona pasi drejtonin mjetin në gjendje të dehur.

Ushtronte veprimtari kriminale në club-in e tij, policia italiane arreston 49-vjeçarin shqiptar dhe bashkëshorten e tij italiane.

   Një sherr masiv është regjistruar një ditë më parë në zonën e Shkozetit, në Durrës.

   Një çift shqiptarësh është arrestuar mbrëmjen e djeshme në qytetin e Arezzo-s për posedim të drogës dhe trafikim të saj.