EMRI/ Kapet 54-vjeçari në kërkim ndërkombëtar, i dënuar me 15 vite burg

Postuar: 29/03/2018 - 08:33

Policia e Tiranës ka arrestuar një 54-vjeçar të shpallur në kërkim ndërkombëtar dhe të dënuar me 15 vite burg.

Në pranga ka rënë Arben Veizaj nga Vlora dhe banues në kryeqytet. 54-vjeçari ishte në kërkim për veprën penale të trafikimit të të miturve dhe falsifikim të pasaportave.

Arben Veizaj është dënuar me 15 vite burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Ai iu dorëzua Policisë së Vlorës për procedura të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë ka vendosur masë "Arrest me burg" për shtetasin Hysni Rama, vrasësin e Kejsi Hysës.

Makina e autorëve që ekzekutuan çiftin në Shkodër është vjedhur në Kosovë.

 Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e të hënës, rreth orës 19:10, në autostradën Tiranë-Durrës.

Dy automjete janë përplasur në Elbasan paraditen e sotme, në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji.

I goditi rrufeja ndërsa lëviznin me traktor, vdes gruaja, dy burra plagosen rëndë.

Sekuestrohen lëndë plasëse, fitil zjarrpërcjellës dhe kapsolla detonatore, arrestohet në flagrancë poseduesi.

Rreth orës 22:00 të mbrëmjes së sotme raportohet se në zonën pranë "Brrylit" në Tiranë ka rënë zjarr në banesë në pallat përballë Ministr

Një punëtor shqiptar ka alarmuar policinë në Ostuni të Brindisit, pasi kishte harruar çantën në stacionin hekurudhor.

Ka ndërruar jetë një prej të plagosurve në aksidentin e trefishtë të ndodhur pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës.

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në autostradën Tiranë-Durrës.