EMRI/ U qëllua me armë zjarri, ndërron jetë studentja

Postuar: 21/01/2018 - 16:07

Ka ndërruar jetë studentja 21-vjecarja Ariela Murati e cila u qëllua për vdekje para pak minutash në hyrje të Fakultetit të Mjekësisë në Tiranë.

Mesohet se autori Aldosen Belulaj, i cili qëlloi dhe veten pasi ekzekutoi vajzën, e përndiqte atë prej kohësh. Ky i fundit është në spital në gjendje kritike për jetën.

Ngjarja ka ndodhur përballë Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tirane. Dyshohet se dy të rinjtë ishin në një lidhje me njëri-tjetrin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një adoleshent ka marrë plagë të lehta, pasi është goditur me sende të forta nga një bashkëmoshatar i tij.

   Një grua e moshuar i është drejtuar ditën e sotme policisë së Durrësit për të denoncuar vajzën e saj për ushtrim dhune.

Gjendet i vdekur një person para një kompleksi në Golem.

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për ndryshimin e masës së sigurisë për Eugen Bitrajn, i cili akuzohet si bashkëpunëto

Gjykata e Kukësit ka liruar nga burgu 1 prej 3 kuksianëve që protestuan kundër tarifës në Rrugën e Kombit.

Një fouristradë është gjetur e djegur në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Skënderbeg” përballë varrezave katolike.

Detaje të reja janë mësuar nga vrasja e shtetasit Mehdi Kavaja një ditë më parë në Shkodër.

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se historia e vëllezërve Çilotaj-pasuria e sekuestruar e të cilëve kap vlerën e dhjet

Një 53-vjeçar u arrestua nga policia pasi akuzohet për veprime të turpshme në publik në qytetin e Bulqizës, si dhe për kundërshtim me dhu

Tre shtetas shqiptarë janë arratisur nga qelitë e paraburgimit në Greqi ditën e sotme.