Falsifikonin dokumente, lihen në burg 3 prej të arrestuarve

Postuar: 12/03/2018 - 18:18

   Gjykata e Fierit ka dhënë këtë të hënë masën e sigurisë për 3 nga 8 të arrestuarit si pjesë e një grupi kriminal, që falsifikonin dokumente.

Gjykata vendosi që të lerë në burg Jetnor Hoxhajn, 41 vjeç, Eris Koliçi, 28 vjeç dhe Artan Haxhiu, 48 vjeç. Masa për të arrestuarit e tjerë do të jepet të martën.

Policia njoftoi të shtunën shkatërrimin e këtij grupi kriminal të përbërë nga 16 anëtarë, i shtrirë në disa qytete, që merrej me falsifikim dokumentesh dhe favorizim të emigracionit të paligjshëm.

Në total u arrestuan 8 persona, 2 të tjerë u shpallën në kërkim, ndërsa 6 anëtarë të dyshuar të grupit po hetohen në gjendje të lirë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një 23-vjeçar është gjetur i vdekur nga familjarët e tij në dhomën e gjumit.

   Kryeqyteti kanadez, Toronto u trondit dje si pasojë e një sulmi me furgon nga i cili mbetën 10 të vdekur dhe 15 të plagosur.

   Shyqyri Fafaj thotë se djali i tij ishte stresuar shumë nga kërkesat për vettingun.

Një 19-vjeçar në Athinë është vrarë nga tre shqiptarë për një borxh prej 170 eurosh.

Një person ka humbur jetën pasi u përplas nga një makinë.

Një adoleshent italian ka mbetur i plagosur pas një sherri midis disa të rinjve italianë dhe shqiptarë për arsye banale.

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar tri ditë më parë në Arapaj të Durrësit.

 Zbulohet emri i porositësit të vrasjes të ish-kryekomisarit Artan Cuku që u ekzekutua në hyrje të pallatit të tij.

Një zjarr i përmasave të konsiderueshme ka rënë paraditen e sotme rreth orës 11:40 pranë qendrës së Tiranës.