Fëmija 5-vjeçar mbytet në lum

Postuar: 13/01/2018 - 13:15

Një ngjarje e dhimbshme ka ndodhur sot ku një fëmijë 5-vjeçar është mbytur në lumit Kir.

Trupi i tij është gjetur nga kalimtarët, të cilët e kanë dërguar me urgjencë në spital, por fëmija nuk ka mundur të mbijetojë.

Nga raportimet e para mësohet se djali i mitur po luante anës lumit, kur ka rrëshkitur dhe është rrëmbyer nga uji.

Ende nuk dihet identiteti i tij dhe si ka rrjedhur ngjarja e dytë e rëndë e cila ka përfshirë qytetin e Shkodrës gjatë ditës së sotme.

Policia ka shkuar në vendngjarje për të zbardhur të plotë rrethanat e kësaj ngarje tragjike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në

   Tenton të mbysë 2 vajzat e saj të mitura si edhe djeg banesën e bashkëjetuesit të saj, arrestohet në flagrancë nga policia.

   Policia e Tiranës bën të ditur se në vijim të informacionit të dhëne më parë për ngjarjen e ndodhur në Kamëz ku është qëlluar me armë

   Sot pritet te dale ne gjyq shqiptari 38-vjeçar, i arrestuar për plagosjen me armë të kushëririt të tij.

   Persona ende të paidentifikuar kanë hedhur eksploziv në një banesë në Kamëz dhe më pas kanë qëlluar me armë në drejtim të saj.

   Një shtëpi u shkrumbua totalisht në fshatin Grecalli të Fierit. Nuk ka të lënduar nga zjarri, ndërsa kanë nisur hetimet për shkaqet.

   Policia e Korçës ka arrestuar një 31-vjeçar, i cili qarkullonte me armë me vete.

   Të dielën, një sherr mes një 24-vjeçari dhe një 42-vjeçari ka degjeneruar në përplasje fizike.