Godet me thikë 3 shtetas, në kërkim autori, në pranga përkrahësi i autorit të krimit

Postuar: 16/04/2018 - 10:56

Një 35-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia pasi goditi me thikë tre shtetas, ndërsa ka arrestuar në flagrancë përkrahësin e autorit të krimit.

Sipas burimeve policore, në datën 15.04.2018, rreth orës 11:30, në një lokal në lagjen "Karbunarë" në qytetin e Lushnjes, pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi E.Sh, 35 vjeç, ka tentuar të vrasë me mjete prerëse (thikë) shtetasit L.Ç., 20 vjeç, A.Ç, 23 vjeç dhe D.S, 15 vjeç banues në Karbunarë.

Të tre shtetasit e dëmtuar ndodhen në Spitalin Lushnje nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Nga hetimet ka rezultuar se pas ngjarjes, shtetasi E.Sh., është ndihmuar për t'u larguar nga vendi i ngjarjes nga shtetasi R. P., i cili me mjetin tip "Benz" në pronësi të tij, e ka marrë nga vendi i ngjarjes dhe e ka ndihmuar për t'i shpëtuar kapjes nga policia dhe për t'u fshehur.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje bënë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit:

-R. P., 28 vjeç, banues në Këmishtaj, Divjakë.

Nga ana e policisë është bërë sekuestrimi i automjetit tip "Benz"në pronësi të shtetasit R. P., si dhe po punohet për kapjen dhe ndalimin e autorit të dyshuar, shtetasit E.H.

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje në ngarkim të shtetasit E.H., për veprën penale "Vrasje në rrethana të tjera cilësuese” e mbetur në tentativë, parashikuar nga Nenet 79/dh dhe 22 të Kodit Penal, dhe në ngarkim të shtetasit R.P., për veprat penale “Moskallëzimi i krimit" dhe "Përkrahja e autorit të krimit" parashikuar nga Nenet 300 dhe 302 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

11 kuksianët e arrestuar pas protestës së dhunshme në Rrugën e Kombit, kanë mbërritur këtë të premte në Gjykatën e Apelit në Shkodër, ku

Një polic i Komisariatit nr. 2 në Tiranë është shpallur në kërkim pasi në automjetin e tij u gjet një sasi droge.

Një ditë pas kapjes së autorit të dyshuar të vrasjes së 28-vjeçarit Mario Majollari, Policia e Tiranës ka dhënë informacion zyrtar për op

Një 43 vjeçar në Gramsh është arrestuar nga policia për kanosjen e një mjeku në spitalin e këtij qyteti.

Një automjet është shkrumbuar gjatë natës në qytetin e Durrësit.

   Rreth orës 22:00 është raportuar se në fshatin Drisht, Shkodër janë dëgjuar të shtëna me armë.

   Kjo është shqiptarja që është dënuar me 14 muaj burg nga një gjykatë në Britani, pasi akuzohet për mashtrim.

   Një grua në moshë të thyer ka përjetuar këto ditë momente të vështira.

   Një kryefamiljar nga Durrësi është larguar nga shtëpia e tij që në datë 15 prill dhe deri tani familjarët nuk dinë asgjë për fatin e t

   Një zjarr ka përfshirë ashensorin e një pallati në zonën e ‘Myslym Shyrit’ në Tiranë.