Greku e priste me makinë, policia i bllokon shqiptarit 121.5 kg kanabis

Postuar: 16/04/2018 - 14:34

Policia greke ka sekuestruar rreth 121.5 kg kanabis ne kufirin greko-shqiptar.Operacioni antidrogë u zhvillua në fshatin Parapotamo të Igumenicës.

Policia greke pasi kishte siguruar informacion në rrugë operative për trafikimin e një sasie të madhe droge zhvilloi një kontroll të imtësishëm të zonës dhe zbuloi 5 çanta me 108 pako që përmbanin 121 kg e 492 gramë marijuanë.

Pranë drogës u kap dhe një 37-vjeçar shqiptar, i cili kishte kryer transportin në kufi. Mësohet se ai ka qenë bashkë me një tjetër shtetas shqiptar, për kapjen e të cilit po vijon kërkimi.

Policia ka pikasur një automjet që ka ardhur për të marrë drogën dhe ka vënë në pranga drejtuesin e saj, një 50-vjeçar grek. Policia greke sekuestroi drogën, një automjet dhe nje telefon celular.

Dy të arrestuarit do të dërgohen në prokurorinë e Igumencisë, ndërsa departamenti anti-drogë po vazhdon hetimet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

11 kuksianët e arrestuar pas protestës së dhunshme në Rrugën e Kombit, kanë mbërritur këtë të premte në Gjykatën e Apelit në Shkodër, ku

Një polic i Komisariatit nr. 2 në Tiranë është shpallur në kërkim pasi në automjetin e tij u gjet një sasi droge.

Një ditë pas kapjes së autorit të dyshuar të vrasjes së 28-vjeçarit Mario Majollari, Policia e Tiranës ka dhënë informacion zyrtar për op

Një 43 vjeçar në Gramsh është arrestuar nga policia për kanosjen e një mjeku në spitalin e këtij qyteti.

Një automjet është shkrumbuar gjatë natës në qytetin e Durrësit.

   Rreth orës 22:00 është raportuar se në fshatin Drisht, Shkodër janë dëgjuar të shtëna me armë.

   Kjo është shqiptarja që është dënuar me 14 muaj burg nga një gjykatë në Britani, pasi akuzohet për mashtrim.

   Një grua në moshë të thyer ka përjetuar këto ditë momente të vështira.

   Një kryefamiljar nga Durrësi është larguar nga shtëpia e tij që në datë 15 prill dhe deri tani familjarët nuk dinë asgjë për fatin e t

   Një zjarr ka përfshirë ashensorin e një pallati në zonën e ‘Myslym Shyrit’ në Tiranë.