Grushtohen policët brenda komisariatit të policisë

Postuar: 13/01/2018 - 18:41

   Sherr i dhunshëm në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë. Nje oficer i patrullës së përgjithshme ka goditur me grushta punonjësin e patrullës së përgjithshme, per arsye ende te panjohura.

Mësohet se të dy janë pezulluar nga detyra, ndërsa po kryhen hetimet përkatëse.

Njoftim i Policisë Lezhë, Sektori i Sh.Ç.B.A.:

Më datë 13.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, për shtetasit N. Sh e M.M.,  pasi shtetasi N.Sh. me detyrë oficer i patrullës së Përgjithshme, në ambientet e Komisariatit të Policisë Lezhë ka goditur me grushta Punonjësin e Patrullës së Përgjithshme M.M. ku dhe ky i fundit është kundërpërgjigjur. Në lidhje me këtë ngjarje të dy punonjësit e Policisë janë pezulluar nga detyra dhe ndaj tyre ka filluar ecuria disiplinore për përdorim të paligjshëm dhe i parasyeshëm i forcës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një shpërthim ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Ahmetaq të Fushë-Krujës, në ambientet e jashtme të banesës së Nazmi Demirxhiut, D

   Një 20-vjeçare është dhunuar nga tre meshkuj, pranë rrugicës së shtëpisë së saj.

   Zyrat e një kompanie sigurimi në lagjen nr.9 të qytetit të Durrësit janë vjedhur natën e kaluar nga hajdutët.

   Një aksident me 8 të plagosur ka ndodhur në aksin Milot-Rrëshen, ku një autobuz është përplasur me një karotrec.

   Të tjera detaje janë zbardhur rreth aksidentit të ndodhur pasditen e sotme të një gruaje në autostradën Elbasan- Ish-Metalurgjik.

   Shtetasi i ndaluar nga sektori i narkotikëve në Drejtorinë e Policisë Durrës është Benard Hamzai, nga Mashkullora e Gjirokastrës.

   Një 26-vjeçar nga Mamurrasi ka mbetur i plagosur në Laç nga një person, që është identifikuar nga policia dhe po punohet për kapjen e

   Zbulohet identiteti i dy grabitësve, që kërcënuan me elektroshok shitësen e argjendarisë dhe vodhën rreth 2 kg buzhuteri floriri në nj

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një 56-vjeçar pasi ka aksidentuar një këmbësor të mitur.

Paraditen e kësaj të premteje, policia ka gjetur dhe sekuestruar 310 kg kanabis brenda një furgoni në fshatin Kraps të Fierit.