I moshuari nga Durrësi përplas 25-vjeçaren në Tiranë, përfundon në spital

Postuar: 14/06/2018 - 15:10

Një person i moshuar nga Durrësi ka aksidentuar në kryeqytet një vajzë 25-vjeçare. Si pasojë, e plagosura me iniciale D.H. ka përfunduar në spital.

Ndërsa ndaj shoferit nga Durrësi, shtetasit M.S. që po ngiste një “Ford”, u referuan materialet në Prokurorinë e Tiranës.

Njoftimi i policisë:

Më datë 13.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për shtetasin M.S., vjeç 68, banues në Durrës, pasi dyshohet se duke drejtuar mjetin tip “Ford”, ka aksidentuar shtetasen D.H., vjeçe 25, banuese në Tiranë, e cila ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve. Neni 290 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin kokainë

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në

   Tenton të mbysë 2 vajzat e saj të mitura si edhe djeg banesën e bashkëjetuesit të saj, arrestohet në flagrancë nga policia.

   Policia e Tiranës bën të ditur se në vijim të informacionit të dhëne më parë për ngjarjen e ndodhur në Kamëz ku është qëlluar me armë

   Sot pritet te dale ne gjyq shqiptari 38-vjeçar, i arrestuar për plagosjen me armë të kushëririt të tij.

   Persona ende të paidentifikuar kanë hedhur eksploziv në një banesë në Kamëz dhe më pas kanë qëlluar me armë në drejtim të saj.

   Një shtëpi u shkrumbua totalisht në fshatin Grecalli të Fierit. Nuk ka të lënduar nga zjarri, ndërsa kanë nisur hetimet për shkaqet.

   Policia e Korçës ka arrestuar një 31-vjeçar, i cili qarkullonte me armë me vete.