I shpërthen mina menjëherë, vdes 55-vjeçari

Postuar: 13/04/2018 - 07:42

Gjatë pasdites së të enjtes në minierën e kromit gjatë punës, është dëmtuar duke gjetur vdekjen e menjëhershme shtetasi P. M., rreth 55 vjeç, banues në Burrel.

Shërbimet e policisë dhe grupi hetimor shkuan në vendin e ngjarjes, ku nga verifikimet paraprake kanë konstatuar se në minierën e kromit në Cërujë-Klos, shtetasi i lartëpërmendur me detyrë zjarrmëtar, gjatë punës për vendosjen e minës për të hapur vendin, dyshohet se një minë ka shpërthyer menjëherë duke mos i lënë kohë të largohet, dhe për pasojë i ka shkaktuar vdekjen e menjëherëshme.

NJOFTIMI I POLICISË:

Klos

Informacion paraprak

Rreth orës 18.40, salla operative e policisë Mat, ka marrë njoftim se në minierën e kromit gjatë punës është dëmtuar duke gjetur vdekjen e menjëherëshme shtetasi P. M, rreth 55 vjeç, banues në Burrel.

Shërbimet e policisë dhe grupi hetimor shkuan në vendin e ngjarjes ku nga verifikimet paraprake kanë konstatuar se në minierën e kromit në Cërujë-Klos, shtetasi i lartëpërmendur me detyrë zjarrmëtar, gjatë punës për vendosjen e minës për të hapur vendin, dyshohet se një minë ka shpërthyer menjëherë duke mos i lënë kohë të largohet, dhe për pasojë i ka shkaktuar vdekjen e menjëhershme.

Grupi hetimor vijon hetimet në vendin e ngjarjes dhe së bashku me Prokurorin e Gatshëm të Prokurorisë Mat, po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një zjarr ka rënë në pikën e grumbullimit të mjeteve në Shkozet, Durrës.

   Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, ndërsa ka humbur jetën Behar Malka, 48 vjeç (në

   Një person ka humbur jetën në një aksident të rëndë rrugor që ka ndodhur në aksin Gjirokastër – Tepelenë.

   Gjatë së dielës, policia e Durrësit ka vënë në pranga në flagrancë dy të rinj, të cilët kanë rezultuar të dehur, në momentin e kontrol

   Rrahja e dhëndrit i ka kushtuar prangat një banori të Durrësit.

   Tre shqiptarë kanë dalë para gjykatës në së rrethit të Postdam në Gjermani, pasi akuzohen se janë pjesë e një bande grabitësish me sht

   Gjykata e Korfuzit ka vendosur këtë të hënë (20 gusht) të lërë në burg biznesmenin lushnjar Edmond Bego, deri në pritje të kërkesës pë

Një shtetase angleze e quajtur Paige Smith tentoi të vetëvritej vitin e kaluar pasi të fejuarit të saj shqiptar, Fation Ballmi, i mohuan

Bie zjarri te dy kullat binjake në Bulevardin Dëshmorët e Kombit në Tiranë.

Ka dalë ekspertiza për ngjarjen e rëndë që tronditi qytetin e Fierit mbrëmjen e 21 prillit të këtij viti, ku një sasi eksplozivi shpërthe