Kapet durrsaku në kërkim për armëmbajtje pa leje

Postuar: 14/02/2018 - 14:21

Një person nga Durrësi i shpallur në kërkim dhe i dënuar me burg për mbajtje armësh pa leje, është kapur nga uniformat blu.

“Më datë 13.02.2018, u ndalua shtetasi në kërkim A.L., vjeç 45, banues në Durrës, pasi Gjykata e Apelit Durrës e ka dënuar me 2 vite burgim për veprën penale ‘Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit’”, njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Durrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka ndërruar jetë në spital 33-vjeçari i cili u përplas nga një makinë teksa ishte duke udhëtuar me motor.

Policia e Durrësit informon se personi që u përplas sot nga treni i udhëtarëve i linjës Durrës – Elbasan, ndodhet në spital nën kujdesin

Drejtuesi i një motori ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Një zjarr ka rënë në godinën e Gjykatës së Lartë në Tiranë para pak minutash.

Regjistrohet viktima e radhës që humb jetën në plazhet shqiptare.

Policia greke ka publikuar fotot e tre pedofilëve që abuzonin me fëmijët, të cilët janë arrestuar në Selanik.

Një shqiptar 55-vjeçcar është arrestuar nga policia italiane në San Giuliano Milanese, pasi është kapur me kokainë dhe heroinë.

Policia e Vlorës ka arrestuar një 29-vjeçar si shkaktar të një aksidenti, ku mbetën 3 persona të plagosur.

Një roje karburanti ka mbetur i plagosur mbrëmjen e kaluar në Lezhë nga një grabitës.

Një 4-vjecare është helmuar gjatë pasdites së të shtunës në Delvinë, pasi ka pirë ilaçet e tensionit të gjyshes së saj aksidentalisht.