Kapet shqiptari me drogë në Itali, ja ku e fshihte

Postuar: 14/11/2017 - 10:37

Një shqiptar është arrestuar në Chieti për shpërndarje të lëndëve narkotike.

31-vjeçari B.A., në bashkëpunim edhe me tre persona të tjerë, të gjithë italianë, u shpërndanin drogë të rinjve në zonë.

Mësohet se ai ishte furnizuesi me drogë i grupit kriminal, dhe e fshihte lëndën narkotike në një lulishte, vetëm pasi sigurohej se nuk ndiqej nga policia.

Autoritetet e ndaluan shqiptarin për një kontroll dhe i gjetën me vete një kilogram marijuanë.

Më pas në një kontroll tjetër të ushtruar në zonën përreth, policia arriti të gjente edhe 250 gramë të tjera marijuanë dhe 350 gramë kokainë të fshehura mirë nëpër disa vrima dhe një peshore elektronike.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia e Shkodrës bën të ditur se ka prangosur autorin e plagosjes së një 51-vjeçari nga Malësia e Madhe, në orët e para të mëngjesit

   Një shqiptar i shpallur në kërkim dhe me precedent penal është arrestuar në Firence.

   Donte të blinte një mjet të ri dhe pas bisedimeve me një të ri nga Prishtina, ra dakort të merrte një mjet tip Volksvagen.

   Një 30-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen, pas një sulmi brutal të ndodhur në Londër.

   Dhuna e ushtruar nga dy banorë të Kavajës ndaj një 50-vjeçari nga Durrësi, i ka shkaktuar këtij të fundit plagosje të lehtë.

Një 42-vjeçar shqiptar, i cili prej dy vitesh ishte arratisur nga burgu u kap sot nga autoritetet greke në Follorinë.

Aksidenti i Kavajës ishte i treti brenda pak ditëve, duke e çuar bilancin e viktimave në 8 vetëm në një javë.

Në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, ditën e djeshme janë referuar materialet për punonjësit e IMT Bashkia Durrës.

Ne vijim të punës hetimore, Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Kavajë në bashkëpunim me Prokurorine kanë arrestu

Një tjetër shembje objekti me shpërthim të kontrolluar është realizuar nga Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në Fier në kua