Kush donte ta vriste 20-vjeçaren shqiptare? Pikëpyetjet e policisë italiane

Postuar: 11/06/2018 - 10:20

Mediat italiane kanë publikuar sot edhe dëshmitë e para për ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e së shtunës, kur një vajzë shqiptare, që sipas tyre dyshohet të ishte prostitutë në Torino është dhunuar barbarisht brenda një makine dhe është hedhur prej saj ndërsa ishte në ecje e sipër.

Sipas “La Repubblica”, dyshohet se vajza e re që vdiq vetëm në një shtrat spitali në Moncalieri, bënte prostitutën. Pikërisht në këtë drejtim po hetohet edhe nga policia.

Çfarë ndodhi mbrëmjen e së shtunës? Mos vallë hyri në makinën e gabuar? Apo dikush ka dashur që ajo të ketë këtë fat?

Mediat italiane shkruajnë me tej se nga mënyra se si është hedhur duket qartë që personat në fjalë kanë pasur qëllim ta vrisnin, pa dyshuar se dikush mund t’i kishte parë.

Hetuesit ndër të tjera po mundohen të rindërtojnë të gjithë ngjarjen, se në çfarë vendi mund të jetë ngjitur ajo në makinë. Ata shpresojnë që duke identifikuar makinën të marrin edhe pamjet e para të kamerave të sigurisë, brenda së cilës ndodhet edhe agresori.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia italiane ka goditur një bandë të rrezikshme shqiptarësh që merrej me trafikimin e sasive të mëdha të kokainës.

   Mospagesa për punën e bërë është kthyer në mollë sherri mes menaxheres së një kompanie private dhe pronarit të kompanisë që operon në

Një krim në familje është regjistruar mesditën e djeshme në Durrës, ku 25-vjeçari Hajri Neziri, ka plagosur me thikë dy prindërit e tij.

Eksatradohen nga Interpol Tirana dy shtetas nga Italia dhe Greqia të dënuar për vepra të ndryshme penale.

Një grua e moshës 41 vjeçe nga Durrësi, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital, pas një tentative për t’i dhënë fund jetës.

Izet Haxhia, i dënuar në mungesë me 25 vite burg si bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit, ka dalë sërish sot përpara Gjykatës së Tira

Edhe pas gjyqit të katërt të zhvilluar ndaj ish-manjantit të naftës, Gjykata e Shkallës së Parë e shpalli të pafajshëm.

Një grua shqiptare me banim në komunën italiane “Marina di Massa” është raportuar nga familjarët e zhdukur prej disa ditësh.

Një i ri shqiptar është prangosur 10 muaj pasi u arratis nga spitali ku ndodhej nën mbikëqyrjen e  policisë.

Prokuroria e Korçës akuzon tre efektivet e Komisariatit, për mosdhënie ndihme ndaj 27-vjeçarit Enea Ftoit, i cili ndërroi jetë brenda amb