Kush janë dy shqiptarët që kultivonin drogë mes domateve? (VIDEO)

Postuar: 12/07/2018 - 20:16

   Dy shqiptarë kanë rënë në pranga nga policia italiane së bashku me dy shtetas rumunë nën akuzën e kultivimit të lëndëve narkotike.

Mediat italiane shkruajnë se shqiptarët Andi Sina, 36 vjeç dhe 18-vjeçari Enio Toska kultivonin në mes të reshtave të një sere me domate, lëndë narkotike të tipit kanabis.

Bimët kishin arritur një lartësi prej thuajse dy metrash në serën e domateve dhe janë zbuluar nga një kontroll i rastësishëm i një agjencie agrokulturore.

Në banesën e shqiptarëve policia ka mundur të gjejë dhe një sasi prej 10 gramësh kokainë e fshehur në një aparat fotografik. Në pranga kanë rënë po ashtu dhe dy shtetasit rumunë me inicialet M.A.L., 37 vjeç dhe A.E., 18 vjeç.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një bandë adoleshentësh është ndaluar nga policia e Durrësit, pasi në orët e vona të së martës ka sulmuar dy të rinj nga Tirana, të ci

   24 orët e fundit në akset rrugore të Durrësit janë regjistruar 3 aksidente, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 4 persona.

Një 42-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga Policia e Durrësit.

Një 39-vjeçare e shpallur në kërkim prej 3 vitesh, ka rënë në prangat e policisë së Korçës.

Një parukiereje i kanë vënë tritol ne dyqanin e saj në lagjen "Isa Boletini" në Vlorë.

Një shtetas shqiptar është gjetur i vrarë me plumb në kokë në Athinë.

Një 25-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia pasi iu gjetën drogë, armë e municione luftarake.  Gjatë operacionit të koduar "Me

Ka shkuar në 2 numri i shqiptarëve të vdekur nga shembja e urës në Xhenova.

Një shqiptar ka humbur jetën si pasojë e shembjes së urës në Xhenova, ditën e djeshme.Viktima është 22-vjeçari Marjus Djerri nga Shijaku.

Një adoleshent shqiptar ka humbur jetën në Itali, pasi kishte mbetur i plagosur në një aksident të disa ditëve më parë.