Laboratori i drogës në Shkozet/ Arrestohet 33-vjeçari në kërkim

Postuar: 10/07/2018 - 15:45

Policia e Durrësit bën me dije se është ndaluar 33-vjeçari i shpallur në kërkim për dy vepra penale.

I riu R.G., banues në Durrës akuzohet për "Prodhim dhe shitje të narkotikëve, kultivimi i bimëve narkotike" dhe "Vjedhje e energjisë elektrike" në kuadër të operacionit policor të koduar "Shkozeti".

Në kuadër të po këtij operacioni, të shtunën e 7 qershorit u arrestua 25-vjeçari Elio Bedulla, i cili ishte i shpallur në kërkim pasi në datën 4 qershor 2018 dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit S.N. (pa shkaktuar dëmtime fizike).

Policia njoftonte më herët se gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit Y.T. (dhënë me qira) lagja nr.14, Shkozet, në 2 dhoma është konstatuar se ishin përshtatur për kultivimin e bimëve narkotike nëpërmjet llampave elektrike. 

Gjatë operacionit është konstatuar lidhje e paligjshme e energjisë elektrike në banesë, që shërbente për furnizimin me energji.

Në cilësinë e provave materiale grupi hetimor ka sekuestruar:

  • 221 bimë të dyshuara të llojit Cannabis Sativa;
  • një sasi e vogël kanabis;
  • 1 armë zjarri pistolete.

33-vjeçari i arrestuar nga policia një ditë më parë (09.07.2018), akuzohej si bashkëpunëtor në kryerjen e veprës penale me shtetasin E.Bedulla, pasi ky shtetas e kishte marrë me qira banesën e shtetasit Y.T. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një aksident me plagosje ka ndodhur pasditen e sotme në Qafë Thanë.

   Personi që shihni në fotografi është Gersi Ura, 22-vjeçari shqiptar i cili mbeti i vdekur në një aksident tragjik mëngjesin e kësaj të

   Një qytetar nga Durrësi ka mbërritur i vdekur në spital, por policia ende nuk ka dalë me version zyrtar për shkakun e vdekjes.

   Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytet pak minuta më parë, ku një burrë rreth 60 vjeç ka rënë nga ballkoni.

   Ditën e sotme rreth orës 16:43, në Prezë, mjeti me targë AA724OM me drejtues shtetasin S.

Një 49-vjeçar në Shijak ka denoncuar në polici babain e moshuar pasi ky i fundit e ka rrahur të birin.

Është identifikuar 36-vjeçari shqiptar, i vrarë pak ditë më parë në shtetin grek.

Një bari 26-vjeçar shqiptar u gjet i vdekur në Kilkis.

Autori i masakrës së Vlorës, Ritvan Zykaj tentoi të vetëdorëzohej në polici pasi vrau 8 kushërinjtë e tij, por më pas u tërhoq.

Një djalë 3-vjeçar ka ndërruar jetë pasi duke luajtur e ka zënë poshtë një bombol gazi e madhe.