‘Lekët ose do ju vrasim’, maskat terrorizojnë çiftin e moshuar

Postuar: 14/02/2018 - 18:40

   Persona të maskuar dhe nën kërcënimin e thikave kanë grabitur një çift të moshuarish në Kuçovë. Ngjarja në fjalë ndodhi në orët e para të mëngjesit.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se dy persona kanë hyrë në banesën e shtetasit me inicialet M.K.

Nën kërcënimin e thikës, autorët kanë marrë një shumë monetare prej 30.000 lekë të reja.

Të moshuarit u kërcënuan me jetë nëse nuk tregonin se ku i kishin fshehur lekët.

6 persona janë shoqëruar lidhur me ngjarjen në fjalë, ndërkohë që vijojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të enjte, kur një makinë në qytetin e Vlorës ka përplasur një fëmijë 3 vjeç.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën e Eftmimiu Eftimius për lirim nga burgu duke lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë.

10-vjeçarja Noemi Preka është përcjellë mesditën e sotme për në banesën e fundit.

Të tjera detaje dalin në lidhje me aksidentin e frikshëm rrugor në afërsi të Maminasit në autostradë, ku humbën jetën një taksist nga Dur

Policia e Tiranës ka arrestuar një të ri, i akuzuar për vjedhjen e përsëritur të kishës së “Shna Ndoit” dhe për dy vjedhje të tjera në kr

Disa persona janë shoqëuar nga Policia e Lezhës në lidhje me grabitjen e një dite më parë në një banesë, ku autorët dhunuan edhe kryefami

Autoritetet në Durrës kanë identifikuar drejtuesin e mjetit tip “Benz”, i cili dyshohet se mbrëmjen e së mërkurës shkaktoi aksidentin me

Policia e Durrësit ka arritur të identifikojë shoferin e automjetit tip “Benz” që shkaktoi aksidentin e rëndë me dy të vdekur në autostra

Pesë minatorë kanë mbetur të plagosur në minierën e Shëngjunit në Klos.

Pas identifikimit nga policia të viktimave që humbën jetën si pasojë e aksidentit tragjik në autostradën Durrës-Tiranë, në afërsi të Mami