Makina përplas për vdekje këmbësorin (Emri)

Postuar: 14/06/2018 - 09:00

Një 55-vjeçar humbi jetën në spitalin e Beratit vetëm një orë pasi ishte aksidentuar në rrugën Berat – Ura Vajgurore.

Viktima Andrea Prifti po ecte në anë të rrugës në vendin e quajtur Moravë, kur një makinë tip Benz që drejtohej nga një banor i Kuçovës e mori para dhe e hodhi në anë të rrugës. 

Të dëmtuarit iu dha ndihmë e shpejt, por ai nuk mundi t’u mbijetoi plagëve dhe ndërroi jetë në spital. Policia ka ndaluar drejtuesin e makinës për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sherr mes dy vëllezërve ka degjeneruar në përdorimin e armëve të ftohta rreth orës 11:54 në kryeqytet.

I riu që shkaktoi aksidentin që i mori jetën një këmbësori në Fier mbrëmjen e shkuar (13 gusht) është vetëdorëzuar në policia.

Një grua shqiptare ka humbur jetën në një aksident këtë të hënë rreth orës 16:00, në Piacenza të Italisë.

Persona ende të paidentifikuar nga policia, kanë thyer xhamin e një makine në Durrës dhe kanë vjedhur disa sende personale.

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin kokainë

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në

   Tenton të mbysë 2 vajzat e saj të mitura si edhe djeg banesën e bashkëjetuesit të saj, arrestohet në flagrancë nga policia.

   Policia e Tiranës bën të ditur se në vijim të informacionit të dhëne më parë për ngjarjen e ndodhur në Kamëz ku është qëlluar me armë