Makinat përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë (FOTO)

Postuar: 13/02/2018 - 08:34

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në unazën perëndimore në Shkodër, ku dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën kokë më kokë: mjeti "Volkswagen Sharon" me targë AA 920 HX me mjetin tip fouristradë "Benz" me targë AA 514 FU.

Drejtuesi i mjetit "Volkswagen" Altin Mehja 39 vjeç është në gjendje të rëndë dhe është dërguar në spitalin rajonal të Shkodrës.

Ndërsa drejtuesi i fouristradës është jashtë rrezikut për jetën dhe është shoqëruar në komisariat. 

NJOFTIMI I POLICISË:

Shkoder

Informacion Paraprak
Me datë 12.02.2018 rreth orës 23:15 në unazën perendimore, në lagjen "Salo Halili" Shkodër, ka ndodhur një aksident.

Menjëhere kanë shkuar shërbimet e policisë ku kanë konstatuar se mjeti tip "Volkswagen" AA920HX me drejtues mjeti shtetasin, A. M. 39 vjeç, banues në lagjen Salo Halili, i cili si rezultat i përplasjes ka marrë dëmtime të rënda dhe ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër, është përplasur me mjetin tip "Benz" AA514FU me drejtues shtetasin A. G. 41 vjeç.

Drejtuesi i mjetit tip "Benz" u shoqërua në ambientet e Komisariatit të Policisë Shkodër për veprime të mëtejshme

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor ku po kryen veprimet për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Lezhës ka vendosur të lërë në masën “arrest shtëpie” kryetarin e Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj i akuzuar për “shpërdorim det

Identifikohet shqiptari që po lufton për jetën në Itali, pasi u gjet i gjakosur, i qëlluar me një plumb në ballë.

Moti i keq në vend ka shënuar dhe aksidentet e para, pasi një kamion ka dal nga rruga mëngjesin e sotëm dhe ka bllokuar qarkullimin për d

Anëtarët e një bande shqiptare të drogës janë dënuar me burg në Britani, pasi autoritetet u gjetën një sasi kokaine me vlerë më shumë se

Ndërhyrja në kohë e Policisë, parandalon konfliktin e mëtejshmëm duke arrestuar në flagrancë autorin e një ngjarjeje, ku protagonistë ish

Kreu i Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj dhe 11 zyrtarë të tjerë të këtij institucioni janë paraqitur mëngjesin e sotëm në Gjykatën e Lezh

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave ka ndaluar efektin e komisariatit nr. 3 në Tiranë, Adriatik Bakiasi.

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Divjakë.

Shqiptari i cili u përfshi në një aksident mbrëmjen e së premtes në Parma të Italisë ka ndërruar jetë sot.

Një tjetër banesë ka rënë pre e hajdutëve në qytetin e Durrësit.