Marijuanë mes serës me domate, kontrolli i rastësishëm fundos dy shqiptarët

Postuar: 12/07/2018 - 13:14

Një kontroll i rastësishëm i një agjensie agrokulturore, ka bërë që policia italiane të zbulojë një serë ku kultivohej drogë mes rreshtave të domateve.

Sera në Ragusa të Italisë menaxhohej nga 36-vjeçari shqiptar Andi Sina, që jetonte në Itali në mënyrë ilegale, i cili ra në prangat e policisë bashkë me një shqiptar tjetër me iniciale Enio Toska, 18 vjeç si dhe dy rumunët M.A.L., 37 vjeç dhe A.E., 18 vjeç.

Gjatësia e bimëve të marijuanës e fshehur mes domateve shkonte nga 180 deri në 230 centimetra dhe u zbuluan nga qentë anti-drogë.

Pas kontrollit në shtëpinë ku rrinin të ndaluarit, u sekuestruan 10 gramë kokainë të fshehur në një aparat fotografik në dhomën e gjumit, dy peshore elektronike dhe 18 fishekë pistolete. Gjithashtu u zbulua se të arrestuarit vidhnin energji elektrike.

Të katërt janë dërguar në burg me akuzën e kultivimit dhe prodhimit të lëndëve narkotike si dhe të municioneve. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një bandë adoleshentësh është ndaluar nga policia e Durrësit, pasi në orët e vona të së martës ka sulmuar dy të rinj nga Tirana, të ci

   24 orët e fundit në akset rrugore të Durrësit janë regjistruar 3 aksidente, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 4 persona.

Një 42-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga Policia e Durrësit.

Një 39-vjeçare e shpallur në kërkim prej 3 vitesh, ka rënë në prangat e policisë së Korçës.

Një parukiereje i kanë vënë tritol ne dyqanin e saj në lagjen "Isa Boletini" në Vlorë.

Një shtetas shqiptar është gjetur i vrarë me plumb në kokë në Athinë.

Një 25-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia pasi iu gjetën drogë, armë e municione luftarake.  Gjatë operacionit të koduar "Me

Ka shkuar në 2 numri i shqiptarëve të vdekur nga shembja e urës në Xhenova.

Një shqiptar ka humbur jetën si pasojë e shembjes së urës në Xhenova, ditën e djeshme.Viktima është 22-vjeçari Marjus Djerri nga Shijaku.

Një adoleshent shqiptar ka humbur jetën në Itali, pasi kishte mbetur i plagosur në një aksident të disa ditëve më parë.