Mbante armë zjarri pa leje, arrestohet 27-vjeçari (EMRI)

Postuar: 13/06/2018 - 10:58

Policia ka arrestuar në flagrancë një person i cili mbante armë zjarri pa leje. Mësohet se në pranga ka rënë shtetasi Çlirim Bajraktari, 27 vjeç, banues në Arras, Dibër.

Arrestimi i tij u bë pasi në bazë të informacioneve të grumbulluara në rrugë policore, se ky shtetas mbante armë pa leje, shërbimet e policisë kanë organizuar punën dhe në vendin e quajtur 'Stani i Gjoshe', fshati Krejë, Lurë, është kapur në flagrancë me një armë zjarri pushkë me 3 fishekë, të cilën e mbante pa lejen e organeve kompetente.

Është sekuestruar në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit tip  pushkë model 63, dhe 3 fishek.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprën penale "Mbajtje pa leje dhe prodhimi i  armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit", parashikiar nga neni 278/1 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   4 gra janë dhunuar 24 orët e fundit në Durrës, respektivisht nga djemtë dhe partnerët e tyre.

   Policia italiane ka goditur një bandë të rrezikshme shqiptarësh që merrej me trafikimin e sasive të mëdha të kokainës.

   Mospagesa për punën e bërë është kthyer në mollë sherri mes menaxheres së një kompanie private dhe pronarit të kompanisë që operon në

Një krim në familje është regjistruar mesditën e djeshme në Durrës, ku 25-vjeçari Hajri Neziri, ka plagosur me thikë dy prindërit e tij.

Eksatradohen nga Interpol Tirana dy shtetas nga Italia dhe Greqia të dënuar për vepra të ndryshme penale.

Një grua e moshës 41 vjeçe nga Durrësi, ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital, pas një tentative për t’i dhënë fund jetës.

Izet Haxhia, i dënuar në mungesë me 25 vite burg si bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit, ka dalë sërish sot përpara Gjykatës së Tira

Edhe pas gjyqit të katërt të zhvilluar ndaj ish-manjantit të naftës, Gjykata e Shkallës së Parë e shpalli të pafajshëm.

Një grua shqiptare me banim në komunën italiane “Marina di Massa” është raportuar nga familjarët e zhdukur prej disa ditësh.

Një i ri shqiptar është prangosur 10 muaj pasi u arratis nga spitali ku ndodhej nën mbikëqyrjen e  policisë.