'Më jep 4 mijë euro ose të zhduk ty me vajzën!' Ndalohet kërcënuesi

Postuar: 14/06/2018 - 17:32

   Policia e Divjakës ka ndaluar 28-vjeçarin Kleanthi Todri, banues në Gradishtë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë, e ka dënuar me 7 muaj e 3 ditë burg, për veprën penale  “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, parashikuar nga neni 109/b i Kodit Penal.

Klenathi Todri, një vit më pare, u akuzua nga një nënë e re e divorcuar, me të cilën kishte pasur një raport të shkurtër, se e kishte kërcënuar me jetën e vajzës së saj 2-vjeçare nëse nuk i jepte 4 mijë euro.

"Më jep 4 mijë euro ose të zhduk ty dhe vajzën",i shkroi Todri gruas së re në celular. Pas denoncimit, Todri përfundoi pas hekurave, por arriti ta fitonte shpejt lirinë me seanca gjyqësore.

Në gjyqin që u zhvillua verën e 2017-ës, Todri para gjyqtarit tha se se nuk e kishte ditur se po kryente një vepër penale.  “E nisa si lojë, për shkak të prishjes së raportit. Nuk e dija se po kryeja një vepër penale”, është shprehur ai në seancë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin kokainë

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në

   Tenton të mbysë 2 vajzat e saj të mitura si edhe djeg banesën e bashkëjetuesit të saj, arrestohet në flagrancë nga policia.

   Policia e Tiranës bën të ditur se në vijim të informacionit të dhëne më parë për ngjarjen e ndodhur në Kamëz ku është qëlluar me armë

   Sot pritet te dale ne gjyq shqiptari 38-vjeçar, i arrestuar për plagosjen me armë të kushëririt të tij.

   Persona ende të paidentifikuar kanë hedhur eksploziv në një banesë në Kamëz dhe më pas kanë qëlluar me armë në drejtim të saj.

   Një shtëpi u shkrumbua totalisht në fshatin Grecalli të Fierit. Nuk ka të lënduar nga zjarri, ndërsa kanë nisur hetimet për shkaqet.

   Policia e Korçës ka arrestuar një 31-vjeçar, i cili qarkullonte me armë me vete.