Mesazhi i motrës së Silvanës i prek të gjithë

Postuar: 15/07/2018 - 21:02

   Janë hapur këtë të dielë dyert e mortit për çiftin Boran Berçana e Silvana Ndoci, të vrarë orët e para të mëngjesit me breshëri arme në brendësi të makinës së tyre në qytetin e Shkodrës.

Pritjet do të kryehen në shtëpinë e ish efektivit të policisë, Boran Berçanës. 

Ndërkohë, përmes një postimi në rrjetin social, motra e Silvana Ndocit ka dhënë një mesazh mjaft prekës. Ka postuar foton e çiftit që mbeti i vrarë dhe një mbishkrim që del nga zemra e saj, për motrën dhe bashkëshortin.

“Pushofshi në paqe. S’do t’ju harrojmë kurrë. Do jeni gjithmonë në zemrat tona”.- shkruan Antoneta Ndoci.

30-vjeçari dhe 24-vjeçarja janë vrarë në mënyrë mafioze këtë të diel nga persona ende të paidentifikuar nga policia. Autoritetet më vonë kanë gjetur një makinë të djegur, e cila dyshohet të jetë e atentatorëve.

Janë hedhur në tavolinë disa pista për të zbardhur këtë vrasje të rëndë, ku u përfshi dhe foshnja e çiftit të shkodranëve. Djali i tyre, vetëm 1 vjeç, arriti të shpëtojë mrekullisht nga plumbat.

Babai dhe nëna e tij arritën ta ruanin me trupat e tyre djalin, i cili kur u gjet nga policia ishte i mbuluar në gjak.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Shqetësimet e vazhdueshme nga numra të panjohur e kanë detyruar një vajzë të re nga Shijaku t’i drejtohet komisariatit për të bërë den

   “Më datë 18.08.2018, rreth orës 18:20, tek “Ura e Gërdecit”, treni i linjës Tiranë-Durrës është përplasur me mjetin me targa AA181

   Një aksident ka ndodhur gjatë ditës së sotme në rrugën e Rinasit, ndërsa kanë mbetur të përfshirë tre automjete.

   Disa orë pasi i është larguar bashkëshortja nga shtëpia, një burrë nga Durrësi i është drejtuar menjëherë policisë për ndihmë.

  • Vijon puna për ndalimin e personave të shpallur në kërkim

   Një 30-vjeçar shqiptar përfundon në prangat e policisë italiane.

  • Operacion policor antidrogë i koduar “Tattoo”, nga Komisariati i Policisë Nr.1 në bashkëpunim me Seksionin për Hetimin e Narkoti

   Policia ka arrestuar ne kushtet e flagrances 5 drejtues mjetesh, nga te cilet 4 ne gjendje te dehur dhe 1 i papajisur pa leje drejtimi

   Një burrë, megjithëse i izoluar në burg, ka gjetur mundësinë t'i dërgoje një “mesazh kërcënues” gruas.