Ndërtimi ngjitur me fqinjin, fut në telashe durrsakun

Postuar: 14/06/2018 - 20:30

   Kishte vendosur të bënte disa punime në shtëpi, por një problem me fqinjin e ka futur në telashe një 52-vjeçar nga Durrësi.

Ndërsa po realizonte punimet e programuara, shtetasi N.Rr. nuk ka respektuar distancat kufitare me fqinjin, shtetasin T.Sh., vjeç 32, banues në Durrës.

Verifikimi i denoncimit të bërë në polici, ka bërë që kjo e fundit të nisë hetimet.

Materialet për këtë çështje i kanë kaluar prokurorisë Durrës dhe do të jetë pikërisht organi i akuzës që do të japë zgjidhje për pretendimet e të dy palëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sherr mes dy vëllezërve ka degjeneruar në përdorimin e armëve të ftohta rreth orës 11:54 në kryeqytet.

I riu që shkaktoi aksidentin që i mori jetën një këmbësori në Fier mbrëmjen e shkuar (13 gusht) është vetëdorëzuar në policia.

Një grua shqiptare ka humbur jetën në një aksident këtë të hënë rreth orës 16:00, në Piacenza të Italisë.

Persona ende të paidentifikuar nga policia, kanë thyer xhamin e një makine në Durrës dhe kanë vjedhur disa sende personale.

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin kokainë

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në

   Tenton të mbysë 2 vajzat e saj të mitura si edhe djeg banesën e bashkëjetuesit të saj, arrestohet në flagrancë nga policia.

   Policia e Tiranës bën të ditur se në vijim të informacionit të dhëne më parë për ngjarjen e ndodhur në Kamëz ku është qëlluar me armë