Nuk shpërndanin vetëm pica, por dhe kokainë! Si u arrestuan 3 të rinjtë në Tiranë (VIDEO)

Postuar: 12/07/2018 - 10:00

Tre të rinj të cilët shpërndanin kokainë nëpër kryeqytet, janë arrestuar nga policia e Tiranës. Ata janë Gersi Çeça, 28 vjeç, Renaldo Dalipi, 25 vjeç dhe Albian Avdo, 27 vjeç, të gjithë banues në Tiranë.

Në një njoftim për mediat, policia thotë se në kuadër të operacionit të koduar “Pizza Porosi” për këta tre persona kishte informacion se në bashkëpunim me njëri-tjetrin shpërndanin kokainë në zona të ndryshme të Tiranës dhe për të shmangur kontrollet e policisë, shpërndarjen e bënin me motorin e picerisë ku punonin.

“Nga Seksioni kundër Narkotikëve është organizuar puna për kapjen e tyre në flagrancë dhe më datë 11 qershor, Renaldo Dalipi është konstatuar duke lëvizur në rrugën “Gani Domi” me mjetin “Audi” dhe gjatë kontrollit të ushtruar në mjet nga shërbimet e Policisë i është gjetur një qese me lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë. Gjithashtu është ushtruar kontroll në picerinë ku të tre këta shtetas punonin, ku dhe u bë ndalimi i dy bashkëpunëtorëve të tjerë (shtetasve Gersi Çeça dhe Albian Avdo)”, thuhet në njoftimin e policisë.

Gjatë operacionit janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

- 200 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë
- Automjet tip “Audi”
- Motori i Picerisë
- Tre aparate celularë
- Fishekë

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një bandë adoleshentësh është ndaluar nga policia e Durrësit, pasi në orët e vona të së martës ka sulmuar dy të rinj nga Tirana, të ci

   24 orët e fundit në akset rrugore të Durrësit janë regjistruar 3 aksidente, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 4 persona.

Një 42-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga Policia e Durrësit.

Një 39-vjeçare e shpallur në kërkim prej 3 vitesh, ka rënë në prangat e policisë së Korçës.

Një parukiereje i kanë vënë tritol ne dyqanin e saj në lagjen "Isa Boletini" në Vlorë.

Një shtetas shqiptar është gjetur i vrarë me plumb në kokë në Athinë.

Një 25-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia pasi iu gjetën drogë, armë e municione luftarake.  Gjatë operacionit të koduar "Me

Ka shkuar në 2 numri i shqiptarëve të vdekur nga shembja e urës në Xhenova.

Një shqiptar ka humbur jetën si pasojë e shembjes së urës në Xhenova, ditën e djeshme.Viktima është 22-vjeçari Marjus Djerri nga Shijaku.

Një adoleshent shqiptar ka humbur jetën në Itali, pasi kishte mbetur i plagosur në një aksident të disa ditëve më parë.