Plagosi me thikë 3 persona në lokal, arrestohet 40-vjeçari

Postuar: 15/04/2018 - 09:46

Një 40-vjeçar është arrestuar nga policia e Divjakës, pasi mbrëmjen e së shtunës, plagosi me thikë tre persona. Ngjarja ndodhi rreth orës 21:20, në një lokal në fshatin Shën e Premte. Kujtim Imeri, 40 vjeç, për motive të dobëta, është konfliktuar me tre persona, konkretisht shtetasit B.G, 67 vjeç, A.G, 21 vjeç, dhe D.Gj, 26 vjeç.

Autori pas plagosjes u largua nga vendngjarja, por si rezultat i reagimit të shpejtë të policisë, u kap dhe u arrestua menjëherë nga shërbimet e Policisë Divjakë. Sakaq, të plagosurit ndodhen në Spitalin Rajonal Lushnje nën kujdesin e mjekëve.

Policia informon se Kujtim Imeri është person me precedent penal në fushën e krimeve kundër personit dhe ka qenë i dënuar më parë për plagosje me thikë.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua thika.

 Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Plagosje e lehtë me dashje” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pesë vizitorë nga Tirana udhëtuan drejt malit të Tomorit për të kaluar fundjavën, por jo gjithçka shkoi siç e kishin menduar.

Edhe pse vazhdon hetimi për vdekjen tragjike të një marinari shqiptar, në një port në qytetin lindor anglez të King’s Lynn, ministrja bri

Gjatë një operacioni në Kostur, policia helene ka kapur një automjet luksoz me drogë në kufirin greko-shqiptar.

Një motor dhe një makine janë aksidentuar pak minuta më parë në Durrës.

Një 37-vjeçar nga Durrësi i shpallur në kërkim është ndaluar nga komisariati i policisë Maliq ditën e djeshme.

Më datë 20.04.2018, në lagjen nr. 9, kanë vjedhur me thyerje banesën e kanë marrë sende me vlerë .

Një aksident ku ka mbetur e lënduar një vajzë e re nga Durrësi ka ndodhur dy ditë më parë në rrugën Tiranë-Durrës, ndërsa sot policia njo

Kishte zgjedhur për të kaluar fundjavën në bregdetin shqiptar, por ka gjetur vdekjen papritur turisti kosovar, i nisur me një grup miqsh

Dy shqiptarë të liruar nga burgu kohët e fundit janë të dyshuarit kryesorë për vrasjen e një biznesmeni 52-vjeçar në lagjen Kifissia në v

Seksioni për narkotikët, ka arrestuar në flagrancë ditën e premte më 20 prill, një 32-vjeçar.  Ai u kap me një sasi kanabisi në banesë.