Plagosja e klientit në lokal/ Arrestohet pronari, në kërkim autori

Postuar: 17/04/2018 - 13:04

Policia ka arritur të zbardh ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në qytetin bregdetar të Vlorës ku mbeti i plagosur me armë zjarri një shtetas.

Ngjarja ndodhi në lagjen “Rilindja”, ku brenda ambienteve të një lokali mbeti i plagosur më armë zjarri shtetasi Arben Gerbi, 51 vjeç.

Nga hetimet paraprake të kryera ka rezultuar se autori, shtetasi T.B., ka shkuar në ambientet e lokalit të shtetasit V. N., dhe ka qëlluar me armë zjarri shtetasin Arben Gerbi, si dhe i ka marrë një shumë lekësh.

Në përfundim të hetimeve paraprake Policia ka bërë shpalljen në kërkim dhe po punon për kapjen e autorit, shtetasit T.B.

Gjithashtu është kryer arrestimi në flagrancë i shtetasit V. N., 51 vjeç, banues në Vlorë, pasi nuk e ka kallëzuar krimin, ka penguar në zbardhjen e ngjarjes, si dhe në lokalin e tij organizonte lotari të palejuara.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë në ngarkim të shtetasit T.B., për veprat penale “Vjedhja me armë”, dhe “Plagosje e lehtë me dashje”, si dhe në ngarkim të shtetasit V. N., për veprat penale “Moskallëzim krimi”, “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” dhe “Organizimi i lotarive të palejuara”, të parashikuara nga neni 140, 89, 300, 301 dhe 197 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Viktima e aksidentit të ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën Novara, në Legnano të Italisë është një 47-vjeçar shqiptar.

   Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë, në autostradën Durrës-Tiranë, në afërsi të Maminasit.

   3 persona janë shpallur në kërkim për plagosjen me thikë të 20-vjeçarit Elvis Metaj nga Durrësi.

Një sherr me thika ku për pasojë është plagosur një person, ka ndodhur pak pas mesditës së sotme në qytetin e Durrësit.

Plagoset me thikë një i ri në Durrës.

“Gangsterët shqiptarë e kartelit famëkeq ‘Hellbanianz’ mburren me tufat e mëdha të parave që bëjnë nga trafiku i kokainës në Londër”.

Rrëfehet Olcion Muça, efektivi i ushtrisë, në repartin e Poshnjes në Berat, i cili u arrestua, pasi tentoi të grabiste filialin e një ban

Pas arratisjes të pazakontë të 28-vjeçarit Mikel Kasa nga ambientet e Gjykatës së Vlorës, kreu i këtij institucioni Skënder Haluçi ka dhë

Mikel Kasaj, ky që shihni në foto, është personi që u arratis sot në mënyë të pazakontë nga ambientet e gjykatës së Vlorës, menjëherë sap