Po transportonte 5 pakistanezë, 21-vjeçari nuk i bindet policisë, por kapet më pas

Postuar: 13/06/2018 - 09:39

Ndalohet një 21-vjeçar i akuzuar për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit dhe mosbindje ndaj urdhrit të punonjësit të rendit publik.

Nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Gjirokastër u bë ndalimi i shtetasit:

- Enea Mevlani, 21 vjeç, lindur dhe banues në Gjirokastër.

Ndalimi i tij u bë pasi më datë 12.06.2018, pas informacioneve të marra në rrugë operative ky shtetas po transportonte me automjetin e tij, me targa AA 915 NA pesë shtetas të huaj nga Pakistani.

Fillimisht i riu ka kundështuar urdhrin e punonjësve të policisë për të ndaluar, por më pas është kapur nga blutë e Gjirokastrës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një aksident i frikshëm automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet.

   Një adoleshent ka marrë plagë të lehta, pasi është goditur me sende të forta nga një bashkëmoshatar i tij.

   Një grua e moshuar i është drejtuar ditën e sotme policisë së Durrësit për të denoncuar vajzën e saj për ushtrim dhune.

Gjendet i vdekur një person para një kompleksi në Golem.

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për ndryshimin e masës së sigurisë për Eugen Bitrajn, i cili akuzohet si bashkëpunëto

Gjykata e Kukësit ka liruar nga burgu 1 prej 3 kuksianëve që protestuan kundër tarifës në Rrugën e Kombit.

Një fouristradë është gjetur e djegur në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Skënderbeg” përballë varrezave katolike.

Detaje të reja janë mësuar nga vrasja e shtetasit Mehdi Kavaja një ditë më parë në Shkodër.

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se historia e vëllezërve Çilotaj-pasuria e sekuestruar e të cilëve kap vlerën e dhjet

Një 53-vjeçar u arrestua nga policia pasi akuzohet për veprime të turpshme në publik në qytetin e Bulqizës, si dhe për kundërshtim me dhu