Shisnin heroinë, arrestohen tre persona

Postuar: 13/03/2018 - 11:46

Tre shtetas janë arrestohen në flagrancë në kuadër të operacionit të koduar "Trekëndëshi"pasi shpërndanin lëndë narkotike të llojit Heroinë. 

Sipas njoftimit të policisë së Beratit, në pranga kanë rënë shtetasit :

  • Klajdi Balla, 22 vjeç, banues në Berat; 
  • A.P, 17 vjeç, banues në Berat, 
  • S.Q, 17 vjeç, banues në lagjen Çlirim, Berat. 

Gjatë kontrrollit të automjetit me targa  AA 282 RU me të cilin këta shtetas lëviznin u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 12 gramë e dyshuar lëndë narkotike e llojit Heroinë. Gjithashtu gjatë kontrollit fizik shtetasit Klajdi Balla i'u gjet një sasi prej 0.5 gramë Heroinë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale “Prodhim dhe shitje të lëndve narkotike, e kryer në bashkëpunim”. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Plagoset me biçak një person në Durrës, por pa dëmtime serioze.

Një 34-vjeçar nga Durrësi është arrestuar nga policia e Fierit, pasi ka shkaktuar një aksident ku kanë mbetur të plagosur drejtuesi i një

Një sherr i madh ka ndodhur në një lokal në qendër të Durrësit në lagjen nr.1.

Një shqiptar 50-vjeçar e ka shfryrë gjithë dëshirën për hakmarrje mbi ish-të dashurën shqiptare, me tentativën për ta vrarë, duke i prerë

Policia e Fierit ka arrestuar një 26-vjeçar pasi ushtroi dhunë fizike dhe psikologjike ndaj njerkës së tij me iniciale E.S. 45 vjeç.

Gazetari Alfons Zeneli ka denoncuar një ngjarje të rëndë në Fier, ndërsa thekson se një klerik pedofil është bërë pjesë e KOASH-it.

Një shqiptar i mitur ka mbetur i plagosur pas  përleshjes së një grupi të rinjsh.

Gazetari investigativ Jetimir Olldashi do të dëshmojë sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda lidhur me pretendimet e tij se ai ka realizua

Një 23-vjeçar këmbësor është aksidentuar nga një automjet. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Boçevë në Njësinë Administrative Shupenzë.

Një tjetër aksident në rrugët e vendit, kësaj radhe në aksin Fushë-Krujë - Vorë.