Shpërthim i fortë me eksploziv, 3 persona të plagosur

Postuar: 13/01/2018 - 11:02

Një shpërthim me eksploziv është regjistruar mëngjesin e sotëm në lagjen "Rus", në qytetin e Shkodrës, ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes.

Nga të dhënat e para mësohet se një sasi eksplozivi i është vendosur një automjeti tip Fuoristrade, ndërsa ka shkaktuar dëmtime të shumta në katin e parë të një banese.

Gjithashtu nga informacionet e para mësohet se si rezultat janë plagosur 3 persona, që janë transportuar drejt spitalit rajonal për të marrë ndihmën mjekësore.  

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Policia e Fierit ka shkatërruar dy grupe të cilët kryenin grabitje në disa zona të Fierit, ndërsa ka vënë në pranga 3 shtetas dhe po n

   Ndalohet autori i cili para dy ditësh tentoi të vrasë me thikë një shtetas.

   Dhuna në familje ka regjistruar dy raste të tjera në Durrës.

Një 59-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke pirë fostoksinë.

Një aksident automobilistik ku janë përfshirë disa makina ka ndodhur mesditën e sotme në Peqin.

Policia greke ka asgjësuar një grup kriminal që transportonte dhe magazinonte drogë, me qëllim trafikimin në tregun vendas.

Olcion Muça, ushtari që tentoi të grabiste një bankë në qendër të Lushnjës u la në burg pa afat nga gjykata.

Emisioni “Të Paekspozuarit”, publikoi një video ekskluzive, ku tregon vrasjen barbare të Marvi Mihalit, 22 vjeçari, në datë 31 korrik 201

Një mjeke e urgjencës së Spitalit Rajonal të Fierit është pezulluar nga detyra me vendim gjykatë, pasi është cilësuar fajtore për mjekim

Kur kanë kaluar disa ditë nga publikimi i audio-përgjimit, materiali është dërguar me letërporosi në shtetin italian.