Tenton të trafikojë armë nga Kosova në Shqipëri, kapet 44-vjeçari (EMRI)

Postuar: 15/04/2018 - 19:47

Policia Kufitare në Morinë ka goditur një rast të trafikimit të armëve të zjarrit. Në pranga është vënë një 44-vjeçar nga Kosova, i cili tentoi të trafikonte armë nga Kosova në Shqipëri.

Policia sqaron se shtetasi Hamdi Mavriqi, 44 vjeç, banues në  Prishtinë, Kosovë, u paraqit në sportelin në hyrje të P.P.K.Morinë, i cili udhëtonte me mjetin e tij tip "Seat", dhe u përzgjodh nga shërbimet e Policisë Kufitare, për kontroll më të detajuar në vijën e dytë.

Gjatë kontrollit fizik, poshtë xhupit ju gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale , 3 armë zjarri Pistoletë, tip "Glock", 25 fishekë. Armët e zjarrit, municioni luftarak si dhe automjeti u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Vijon puna për identifikimin e autorëve të tjerë të implikuar. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale "Trafikimi i armëve dhe i municionit", parashikuar nga neni 278/a i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një automjet tip “Benz” është vjedhur në lagjen nr. 18 në qytetin e Durrësit.

Dy makina janë përfshirë në një aksident në autostradën Tiranë-Durrës para pak minutash.

   Dy turistë shqiptarë ranë paraditen e djeshme në vendin e njohur si “Shpella e Pëllumbasit” në Tiranë, ndërsa njëri prej tyre vijon të

   Hajdutët vjedhin gjithçka që mund të vidhet; makina, celularë, shtëpi, madje dhe dy lopë.

   Policia e Tiranës ka rinisur kërkimet për gjetjen e të riut, i cili rezulton i zhdukur prej ditës së djeshme në “Shpellën e Pëllumbasi

   Një shqiptare dhe djali i saj janë arrestuar nga policia në Itali për shpërndarje të lëndëve narkotike.

     Policia e shtetit reagoi dy ditë pas vdekjes së Enea Ftojit në Komisariatin e Policisë së Korçës.

   Kanë kaluar gati 10 vite, që nga data 22.08.2008, kur shtetasi nga Shijaku F.D.

   Ka alarmuar familjarët e saj me largimin nga shtëpia, por më pas i ka habitur edhe më shumë me deklaratën e saj pas kthimit në banesë.

   Një shqiptar është vënë në pranga mbrëmjen e djeshme në Itali.