Thikë 20 cm në bark fqinjit, pranga shqiptarit pas sherrit për një shtyllë (EMRI)

Postuar: 16/04/2018 - 14:15

Në gjendje të dehur, një diskutim mes fqinjësh ka përfunduar në mënyrën më të keqe në Itali ku protagonist është një shqiptar.

Një e diel e përgjakshme ka nadodhur në zonën e njohur si Villa Estene, në qytetin e Padovas, ku shqiptari i ka ngulur një thikë 20 cm fqinjit të tij duke e plagosur rëndë.

Në pranga përfunduar 61-vjeçari shqiptar Ramazan Sqapi, shqiptar me shtetësi italiane. Ai akuzohet për tentativë vrasje pas plagosjes së 67-vjeçarit Armando Spogolon, i cili është në rrezik për jetën.

Të dy po diskutonin me zëra të ngritur për instalimin e një shtylle, duke bërë që tensionet të përshkallëzohen dhe shqiptari të merrte thikën me të cilin e goditi në bark pensionistin italian, i cili ra menjëherë në tokë por u shpëtua nga djali i tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Seanca e sotme gjyqësore ku Apeli i Shkodrës pritet të japë vendimin për 11 kuksianët e arrestuar gjatë protestës në rrugën e Kombit ësht

Një person i vdekur dhe dy të tjerë të plagosur, është bilanci i një aksidenti të ndodhur sot në rrugën Bajram Curri - Fierzë.

11 kuksianët e arrestuar pas protestës së dhunshme në Rrugën e Kombit, kanë mbërritur këtë të premte në Gjykatën e Apelit në Shkodër, ku

Një polic i Komisariatit nr. 2 në Tiranë është shpallur në kërkim pasi në automjetin e tij u gjet një sasi droge.

Një ditë pas kapjes së autorit të dyshuar të vrasjes së 28-vjeçarit Mario Majollari, Policia e Tiranës ka dhënë informacion zyrtar për op

Një 43 vjeçar në Gramsh është arrestuar nga policia për kanosjen e një mjeku në spitalin e këtij qyteti.

Një automjet është shkrumbuar gjatë natës në qytetin e Durrësit.

   Rreth orës 22:00 është raportuar se në fshatin Drisht, Shkodër janë dëgjuar të shtëna me armë.

   Kjo është shqiptarja që është dënuar me 14 muaj burg nga një gjykatë në Britani, pasi akuzohet për mashtrim.

   Një grua në moshë të thyer ka përjetuar këto ditë momente të vështira.