VIDEO/ Si u zbulua droga nën krevatin e shoferit në kamionin e kapur në portin e Durrësit

Postuar: 11/02/2018 - 21:35

Rreth 11 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar heroinë është sekuestruar sot në portin e Durrësit, ndërsa në pranga ka rënë poseduesi i lëndës narkotike.

Gjatë kontrollit të imtësishëm me qenin antidrogë dhe fibroskop të policisë kufitare, në kabinën e kamionit "MAN", me targë AA 943 OO nën krevatin e shoferit në një vend të fshehtë u lënda narkotike.

Policia e Durrësit ka publikuar edhe videon gjatë aksionit dhe arrestimit të shtetasit Bujar Shazivari, 63 vjeç, banues në Durrës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ai u arrestua 2 vite më parë për dyshime të akteve terroriste e ndërsa sot ka befasuar me deklaratën e tij në gjykatë.

   Një atentat me armë zjarri është regjistruar mbrëmjen e sotme, rreth orës 20.30, në rrugën Mazzini, në Legnano, Itali.

   Një grindje mes një 32-vjeçari dhe një 49-vjeçari nga Durrësi ka përfunduar me dhunimin e shtetasit I.L.

   Rreth orës 19:15 tre persona të maskuar, një prej tyre me armë kanë hyrë me dhunë në një banesë në hyrje të qytetit të Lezhës, në afër

   Familja Preka në këto orë po perballet me një tragjedi të padëgjuar më parë dhe me momente të vështira!

   Gruaja shqiptare që u plagos mbrëmë me armë në Athinë, ka dhënë detaje të rëndësishme për hetuesit grekë në lidhje me autorin e dyshua

   Pesë emigrantë shqiptarë në Britaninë e Madhe kanë rënë në prangat e policisë, pasi janë kapur si emigrantë të paligjshëm.

   Një adoleshente ka gjetur vdekjen në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë, dyshohet se është vetëhe

Dy shqiptarë, njëri prej të cilëve me origjinë nga Kosova, janë arrestuar nga Policia e Stambollit teksa po përpiqeshin të hidhnin në tre

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës ka arrestuar në flagrancë një shtetas dhe ka shpallur në kërkim 3 të tjerë ditën e djeshme.