Vidhet një banesë në Durrës

Postuar: 14/02/2018 - 14:41

Një banesë është vjedhur dje nga persona të paidentifikuar në Durrës.

Sipas informacioneve policore, mësohet se është konstatuar vjedhja e banesës së shtetasit B.S, 64 vjeç, në lagjen nr. 16.

Autorët kanë vjedhur një sasi parash, por nuk dihet ende shuma e saktë.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Ndërkohë, një tjetër tentativë vjedhjeje raportohet për banesën e një të riu në Golem. “Më datë 13.02.2018, në afërsi të një kompleksi në Golem, është tentuar të vidhet banesa e shtetasit M.M, vjeç 26, banues në Kavajë. Pas veprimeve të kryera në banesë, u gjet e bllokua me cilësinë e provës materiale, celulari i tipit ‘‘Nokia“ i autorit. Punohet për identifikimin dhe kapjen e tij. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kavajë. Nenet 134 e 22 të Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e bluve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të enjte, kur një makinë në qytetin e Vlorës ka përplasur një fëmijë 3 vjeç.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën e Eftmimiu Eftimius për lirim nga burgu duke lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë.

10-vjeçarja Noemi Preka është përcjellë mesditën e sotme për në banesën e fundit.

Të tjera detaje dalin në lidhje me aksidentin e frikshëm rrugor në afërsi të Maminasit në autostradë, ku humbën jetën një taksist nga Dur

Policia e Tiranës ka arrestuar një të ri, i akuzuar për vjedhjen e përsëritur të kishës së “Shna Ndoit” dhe për dy vjedhje të tjera në kr

Disa persona janë shoqëuar nga Policia e Lezhës në lidhje me grabitjen e një dite më parë në një banesë, ku autorët dhunuan edhe kryefami

Autoritetet në Durrës kanë identifikuar drejtuesin e mjetit tip “Benz”, i cili dyshohet se mbrëmjen e së mërkurës shkaktoi aksidentin me

Policia e Durrësit ka arritur të identifikojë shoferin e automjetit tip “Benz” që shkaktoi aksidentin e rëndë me dy të vdekur në autostra

Pesë minatorë kanë mbetur të plagosur në minierën e Shëngjunit në Klos.

Pas identifikimit nga policia të viktimave që humbën jetën si pasojë e aksidentit tragjik në autostradën Durrës-Tiranë, në afërsi të Mami