Vrau shqiptarin për dozën e heroinës, arrestohet autori

Postuar: 16/04/2018 - 18:49

   Policia franceze ka arrestuar së fundmi autorin e vrasjes së një shqiptari më 2 Dhjetor 2017 në Haute-Savoie.

Pas një hetimi 4-mujor, rezulton se vrasësi është një përdorues heroine, i cili qëlloi me armë mbi dy shqiptarë, tregtarë droge, por i vdekur mbeti njëri prej tyre, e tjetri u plagos.

Sipas mediave të huaja, motivi i ekzekutimit është fakti se përdoruesi i drogës kishte nevojë për heroinë, por nuk kishte para për ta blerë.

Sipas policisë franceze, shqiptarët shesin heroinë të cilësisë së mirë, që kushton rreth 80 Euro për gram.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rreth orës 22:00 të mbrëmjes së sotme raportohet se në zonën pranë "Brrylit" në Tiranë ka rënë zjarr në banesë në pallat përballë Ministr

Një punëtor shqiptar ka alarmuar policinë në Ostuni të Brindisit, pasi kishte harruar çantën në stacionin hekurudhor.

Ka ndërruar jetë një prej të plagosurve në aksidentin e trefishtë të ndodhur pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës.

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në autostradën Tiranë-Durrës.

Një 36-vjeçar shqiptar, identieti i të cilit nuk bëhet me dije, u arrestua me 112 kg kanabis në Greqi.

Ka humbur jetën 53-vjeçarja Veronika Luka, pasi u godit nga rrufeja mesditën e sotme në Shkodër.

Një 31-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi u kap me 1 kg hashash dhe një armë zjarri.

Ditën e djeshme, mediat italiane raportuan për arrestimin e 4 shqiptarëve që përfunduan në pranga pasi grabitën një çantë me 2 milionë eu

   Me arrestimin e një 39-vjeçari që po drejtonte një automjet tip “Benz” në lagjen nr.17, shkon në 19 numri e shoferëve që janë vënë në

   Ditën e hënë është paraqitur me urgjencë nga familjarët një 37-vjeçare nga Durrësi, e cila ka tentuar t’i japë fund jetës duke prerë d