Vritet një shqiptar, një tjetër plagoset, u gjetën me shuma të mëdha parash

Postuar: 04/12/2017 - 21:30

   Një shqiptar është vrarë dhe një tjetër është plagosur me armë zjarri në Francë. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Merz-Tessy mbrëmjen e së shtunës, por sot është bërë publik nga mediat vendase.

Sipas shtypit francez, në spitalin e Annecy u dërguan dy shqiptarë të plagosur me armë zjarri. Njëri prej tyre ndërroi jetë disa minuta më vonë pavarësisht përpjekjeve të mjekëve. Më pas në spital u dërgua edhe një shqiptar i dytë i plagosur me armë. Ai ndodhet nën kujdesin e bluzave të bardha.

Në xhepat e dy shqiptarëve policia gjeti shuma të mëdha parash. Identiteti i shqiptarit të vrarë dhe atij të plagosur nuk është bërë me dije. Autoritetet nisën hetimet për këtë ngjarje. Dyshohet se sherri me armë ka ndodhur për shkak të trafikut të drogës mes bandave rivale, ku të përfshirë janë edhe shqiptarë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Enea Ftoj nuk vdiq si pasojë e dhunës, ky është rezultati i ekspertizës mjeko- ligjore për të riun nga Korça që vdiq në ambientet e pa

Në një intervistë për "DurrësLajm" fqinjët e familjes Neziri kanë treguar se si kanë mësuar ngjarjen e rëndë që ndodhi mesditën e sotme n

Është vetëdorëzuar në policinë e Durrësit autori i plagosjes së prindërve, ngjarje e ndodhur mesditën e sotme në lagjen nr.17 të qytetit.

Një sasi prej 105 kg marijuanë është sekuestruar nga policia gjermane në Drezden dhe në Hannover duke çuar në pranga 6 shqiptarë të mosha

75-vjeçari Destan Neziri dhe 64-vjeçarja Asije Neziri, mbetën të plagosur rëndë me thikë rreth orës 14:45 të ditës së sotme, pas një zënk

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të mërkure në Durrës ku një 25-vjeçar ka plagosur me thikë dy prindërit e tij pas një zën

Një krim në familje u regjistrua mesditën e sotme në Durrës, ku djali ka plagosur me thikë dy prindërit e tij, për të cilët aktualisht ra

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në Durrës, në zonën e Kënetës.

Gjykata e Kurbinit vendos masën e sigurisë burg pa afat për Violeta Donajn, gruan që vrau bashkëshortin e saj, Kujtim Donaj në tregun e M

Të paktën 500 kilogram kanabis janë sekuestruar nga policia në Gjirin e Bristanit në Karaburun.