Del renditja/ Kush mund ta fitojë “Eurovision 2018”?!

Postuar: 11/05/2018 - 20:48

   Eurovisioni këtë vit po mbahet në Lisbonë, ndërsa jemi vetëm 24 orë larg natës finale.

Edhe pse shpesh nuk janë të sakta, këto janë parashikimet e para për renditjen e shteteve, dhe nga kjo listë e publikuar në mediat e huaja, rezulton se Eleni Foureira renditet e para, e ndjekur nga Izraeli.

Ndërsa Shqipëria është renditur shumë poshtë, në vendin e 25, ndërsa Italia në vendin e 6.

Ja renditja:

Cyprus

Israel

France

Germany

Sweden

Italy

Ireland

Lithuania

Norway

Australia

Estonia

Czech Republic

Bulgaria

Finland

Moldova

Hungary

Denmark

Austria

Spain

Ukraine

Netherlands

United Kingdom

Slovenia

Portugal

Albania

Serbia

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-trupa e estradës, regjisori Haxhi Rama artist i merituar, aktorët Aishe Stari, Roland Koca, artistë të merituar, janë mbledhur brenda

Shuhet Fadil Hasa, teatri “Aleksandër Moisiu” i Durrësit në zi!

Për shkak të përmasave të tij si aktor, me çështjen e administrimit të pallatit prej Ndriçim Xhepës, mediat dhe rrjetet sociale u morën p

Aktori i famshëm i Hollywood me origjinë shqiptare, Stan Dragoti, është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare në shtëpinë e tij në Los Anxh

   Ilia Terpini, një nga personazhet e rëndësishëm të historisë se kamerës e fotografisë shqiptare është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeç

   Nga Gëzim KABASHI

“Nderi i Kombit” Gjergj Vlashi nesër (e premte) do të festojë 90-vjetorin e lindjes.

   Në qytetin e Durrësit është përuruar studio galeria “Dyrrah”, nismë e artistit amator poliedrik Edi Shuka.

Pas gërmimeve nga francezët, arkeologët italianë zbarkojnë në amfiteatër.

   Këngëtarja e njohur, Nexhmije Pagarusha, është dërguar me urgjencë natën e sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Pas një debati të pak kohëve më parë mes aktores së mirënjohur Marjana Kondi dhe ministres së Kulturës, Mirala Kumbaro, duket se aktores