Durrës, muzikë folklorike dhe larmi kostumesh në qendër të qytetit (VIDEO)

Postuar: 05/09/2017 - 18:44

Në qytetin e Durrësit, mbrëmjen e së hënës, u organizua një koncert festiv ku morën pjesë disa grupe folklorike nga Rumania, Bullgaria dhe Polonia.

Me nje larmi kostumesh dhe këngë të trevavee te tyre, ato i dhanë gjallëri qytetit të Durrësit dhe morën duartrokitje të shumta nga spektatorët që ndoqën performancën e tyre përgjatë 3 orëve.

Ky koncert festiv u mundësua nga hotel “Bonita”, në të cilin grupet folklorike u akomoduan përgjatë ditëve të qëndrimit në Durrës, në bashkëpunim me Bashkinë Durrës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Është ndarë nga jeta në moshën 79-vjeçare përkthyesi i shquar Afrim Koçi.

Drama “Vdes siç vdes një vend” vepër e autorit grek Dimitris Dimitriadis dhe regji nga Rozi Kostani çeli sezonin artistik të Teatrit Komb

Të gjithë e mbani mend aktorin e vogël më të mirë  të filmave shqiptarë, Gjinon e "Përrallë nga e kaluara".

Fotografi turk, Erhan Bajladi çel ekpozitën personale me foto në galerinë e arteve pamore të Durrësit “Nikolet Vasija” të  titulluar “Gru

Për herë të parë e kam takuar Hajrie Rondon në Himarë, atje ku ndërroi jetë disa ditë më parë.

Skrimtari i madh Ismail Kadare, në një intervistë ekskluzive për “Studio e hapur” në News 24, tregoi se kishte shijuar verën e kaluar në

Në Muzeun Arkeologjik të qytetit të Durresit është organizuar nga Instituti italian i Kulturës, koncerti “Duo” me Eliza Lovele dhe Robert

Si pothuajse gjithçka që ka të bëjë me Hillary Clintonin, edhe libri i saj i titulluar “What Happened”, “Çfarë ndodhi”, ka ngjallur reagi

Me 22 shtator, në skenën e Pallatit të Kongreseve në Tiranë do të luhet opera “Peshkatarët e Perlave” të kompozitorit Georges Bizet.

Është shuar këtë të shtunë në moshën 66-vjeçare ikona e kinematografisë shqiptare, aktorja e madhe Hajrie Rondo.