"Humor i pastër me shumicë" shfaqet sonte në teatrin e Durrësit

Postuar: 02/03/2018 - 16:16

Shfaqja e sotme "Humor i pastër me shumicë" me regji të Edmond Halilit, ka ngjallur interes shumë të madh tek publiku durrsak i cili ditë më parë ka prerë biletat për të ndjekur premierën e parë për këtë vit, që vihet në skenë në teatrin "Aleksandër Moisiu".

Duke nisur nga sot në mbrëmje e për tre net me radhë, artdashësit kanë mundësi të shikojnë një shfaje të bukur me pjesmarrjen e aktorëve të teatrit të Durrësit. 

Gjithçka është gati dhe aktorët pas përfundimit të provave janë gati për tu ngjitur në skenë këtë mbrëmje. Edmond Halili ka mbledhur aktorët e spikatur të humorit dhe të teatrit por edhe këngëtarë durrsakë për shfaqjen e tij të dytë. 

Më herët Halili, aktori i cili ka mbledhur e ka përzgjedhur materialet, tha se kjo është një shfaqje e cila ka humor të mirë, jashtë banaliteteve, ndërsa pas katër vjetësh ka rikthyer në skenë Roland Koçën, veteran i trupës së varietesë në Durrës.

Me pjesëmarrjen e aktorëve: Mimoza Marjanaku, Dashamir Sinani, Gjergj Doçi e Edmond Halili, premtohet një spektakël i vërtetë argëtimi në datat 2, 3 e 4 mars.

Materialet janë përzgjedhur nga jeta e përditshme, marrëdhëniet shqërore, ato brenda familjes, midis një çifti, apo edhe midis komshinjve të një pallati.

"Gjithçka vjen  në mënyrë argëtuese, për publikun i cili ka nevojë për të qeshur në këto kohë të mbushura me shumë politikë," u shprehën më herët aktorët.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ambientet e pallatit të kulturës "Aleksandër Moisiu" në Durrës, është promovuar vepra e Alija Izetbegovic, "Arratisja ime në liri", pë

   Në kuadrin e veprimtarive kushtuar librit, Biblioteka Publike e Durrësit organizoi një ekspozitë të titulluar; “Pena femërore shqiptar

Është promovuar në Durrës në një ambient shkrimtarësh e artdashësish romani i parë i autores Lumturi Kodra.

   Pas prezantimit të projektit të ri për godinën e Teatrit Kombëtar, një grup i sindikatës së artistëve të skenës u mblodhën sot për të

   Është zhvilluar këtë të hënë në Kryeministri, prezantimi i projektit të Teatrit të ri Kombëtar, ku të pranishëm ishin Kryeministri Edi

Edi Rama përmes një postimi në Facebook, ka bërë me dije se sot pasdite, në orën 17:00 në sallën e Ekspozitave në Kryeministri, do të pre

   Problemet që kanë fëmijët e zonave rurale të Durrësit, por edhe si e shikojnë ata të ardhmen e tyre, janë munduar t’i shprehin nëpërmj

Pas një spektakli dhe parakalimi mbi Tapetin e Kuq, mbrëmja gala e ndarjes së Çmimeve Oscars ka shpallur edhe fituesit e saj pë

Premiera që ngriti siparin këtë fundjavë në teatrin “Aleksandër Mosiu” të Durrësit është ndjekur nga një publik i ngrohtë i cili kishte t

Me rastin e 8 Marsit, festës së gruas, janë vlerësuar 10 prej grave që kanë bërë e vazhdojnë të bëjnë histori në qytetin e Durrësit, të e