"Humor i pastër me shumicë" shfaqet sonte në teatrin e Durrësit

Postuar: 02/03/2018 - 16:16

Shfaqja e sotme "Humor i pastër me shumicë" me regji të Edmond Halilit, ka ngjallur interes shumë të madh tek publiku durrsak i cili ditë më parë ka prerë biletat për të ndjekur premierën e parë për këtë vit, që vihet në skenë në teatrin "Aleksandër Moisiu".

Duke nisur nga sot në mbrëmje e për tre net me radhë, artdashësit kanë mundësi të shikojnë një shfaje të bukur me pjesmarrjen e aktorëve të teatrit të Durrësit. 

Gjithçka është gati dhe aktorët pas përfundimit të provave janë gati për tu ngjitur në skenë këtë mbrëmje. Edmond Halili ka mbledhur aktorët e spikatur të humorit dhe të teatrit por edhe këngëtarë durrsakë për shfaqjen e tij të dytë. 

Më herët Halili, aktori i cili ka mbledhur e ka përzgjedhur materialet, tha se kjo është një shfaqje e cila ka humor të mirë, jashtë banaliteteve, ndërsa pas katër vjetësh ka rikthyer në skenë Roland Koçën, veteran i trupës së varietesë në Durrës.

Me pjesëmarrjen e aktorëve: Mimoza Marjanaku, Dashamir Sinani, Gjergj Doçi e Edmond Halili, premtohet një spektakël i vërtetë argëtimi në datat 2, 3 e 4 mars.

Materialet janë përzgjedhur nga jeta e përditshme, marrëdhëniet shqërore, ato brenda familjes, midis një çifti, apo edhe midis komshinjve të një pallati.

"Gjithçka vjen  në mënyrë argëtuese, për publikun i cili ka nevojë për të qeshur në këto kohë të mbushura me shumë politikë," u shprehën më herët aktorët.

K.H.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për shkak të përmasave të tij si aktor, me çështjen e administrimit të pallatit prej Ndriçim Xhepës, mediat dhe rrjetet sociale u morën p

Aktori i famshëm i Hollywood me origjinë shqiptare, Stan Dragoti, është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare në shtëpinë e tij në Los Anxh

   Ilia Terpini, një nga personazhet e rëndësishëm të historisë se kamerës e fotografisë shqiptare është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeç

   Nga Gëzim KABASHI

“Nderi i Kombit” Gjergj Vlashi nesër (e premte) do të festojë 90-vjetorin e lindjes.

   Në qytetin e Durrësit është përuruar studio galeria “Dyrrah”, nismë e artistit amator poliedrik Edi Shuka.

Pas gërmimeve nga francezët, arkeologët italianë zbarkojnë në amfiteatër.

   Këngëtarja e njohur, Nexhmije Pagarusha, është dërguar me urgjencë natën e sotme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Pas një debati të pak kohëve më parë mes aktores së mirënjohur Marjana Kondi dhe ministres së Kulturës, Mirala Kumbaro, duket se aktores

Durrësi u kthye në kryeqytetin jo vetëm të turizmit por edhe të fëmijëve nga shumë vende të Botës në këtë sezon veror.

Në një ambient të ngrohtë poetësh e shkrimtarësh durrsakë, është bërë promovimi i librave të rinj të Myftar Gjonbalajt, një prej mësuesve