Merret vendimi për Ermal Metën, çfarë do ndodhë me rrugëtimin e tij në Sanremo

Postuar: 08/02/2018 - 14:06

"Pas vlerësimeve të bëra, kënga e Ermal Meta dhe Fabrizio Moro nuk do të përjashtohen nga konkurrenca, pasi kënga e tyre përputhet me kërkesat e reja të rregullores."

Ka qenë kjo deklarata e shpërndarë për mediat nga ana e departamentit ligjor të RAI.

Në komunikatë bëhet me dije se kënga e Ermal Meta dhe Fabrizio Moro, "Ti nuk ke bërë asgjë për mua", përmban fragmente nga kënga "Silenzio" e prezantuar në Sanremo në vitin 2016.

Për më tepër, shpjegohet në komunikatë, nga analiza e thellë u konstatua se të dy pjesët kanë skica, kohëzgjatje, tekste dhe melodi të ndryshme. Përfundimi është se të dy këngët, megjithëse paraqesin analogji, nuk janë të njëjta. "Ti nuk më ke bërë asgjë" është këngë e re dhe si e tillë do të mbetet në garë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aktori Laert Vasili ishte i ftuar sot në “KafeIN” për të diskutuar në lidhje me prishjen e Tatrit Kombëtar, një temë e cila ka shkaktuar

Aktori Bujar Kapexhiu ka dalë hapur kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Drejtori i Teatrit Kombëtar Hervin Çuli ka sqaruar reagimin e tij ndaj artistit të njohur Mirush Kabashi, pas qëndrimit që ky i fundit sh

   Në qytetin e Durrësit është organizuar festivali “Pranvera poetike durrsake”.

Të bashkuar për një qëllim të vetëm, për t’iu ardhur në ndihmë sa më shumë fëmijëve në nevojë.

Aktori i njohur Laert Vasili në takimin me artistët teksa diskutohej fati i Teatrit Kombëtar zgjodhi të flasë me ironi dhe fjalë therëse.

Në sallën e Teatrit të Qendrës Kulturore të Fëmijeve në Durrës, është zhvilluar konkursi i zërave të rinj i titulluar "Unë Këndoj".

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, dhuroi mbrëmjen e kaluar emocione të paharrueshme për mijëra shqiptarë, të cilët ki