Premiera e "Humor i pastër me shumicë" në teatrin e Durrësit, sukses i padiskutueshëm (VIDEO)

Postuar: 04/03/2018 - 16:48

Premiera që ngriti siparin këtë fundjavë në teatrin “Aleksandër Mosiu” të Durrësit është ndjekur nga një publik i ngrohtë i cili kishte tejmbushur sallën e teatrit.   

Në skenë kanë dalë fillimisht këngëtarët e njohur durrsakë, të cilët kanë ndezuar atmosferën për t’ia lënë në dorë skenën aktorëve të humorit të cilët me lojën e tyre kanë bërë publikun të qeshë gjatë e me zemër.  

Në fund regjisori Edmon Halili ka mbetur mjaft i kënaqur nga pritja që publiku i bëri shfaqjes dhe vetë interpretimeve.    

Më herët aktori i cili ka mbledhur e përzgjedhur materialet, Edmond Halili, tha se kjo është një shfaqje e cila ka humor të mirë, jashtë banaliteteve, ndërsa pas katër vitesh ka rikthyer në skenë Roland Koçën, veteran I trupës së varietesë në Durrës.

“Humor i pastër me shumicë” me pjesëmarrjen e aktorëve, Mimoza Marjanaku, Dashamir Sinani, Gjergj Doçi e Edmond Halili, premton një spektakël të vëtetë argëtimi deri në 4 mars.

Materialet janë përzgjedhur nga jeta e përditshme, marrëdhëniet shoqërore, ato brenda familjes, midis një çifti, apo edhe midis komshinjve të një pallati. Gjithçka vjen në mënyrë argëtuese, për publikun i cili ka nevojë për të qeshur në këto kohë të mbushura me shumë politikë.

K.H.  

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në ambientet e pallatit të kulturës "Aleksandër Moisiu" në Durrës, është promovuar vepra e Alija Izetbegovic, "Arratisja ime në liri", pë

   Në kuadrin e veprimtarive kushtuar librit, Biblioteka Publike e Durrësit organizoi një ekspozitë të titulluar; “Pena femërore shqiptar

Është promovuar në Durrës në një ambient shkrimtarësh e artdashësish romani i parë i autores Lumturi Kodra.

   Pas prezantimit të projektit të ri për godinën e Teatrit Kombëtar, një grup i sindikatës së artistëve të skenës u mblodhën sot për të

   Është zhvilluar këtë të hënë në Kryeministri, prezantimi i projektit të Teatrit të ri Kombëtar, ku të pranishëm ishin Kryeministri Edi

Edi Rama përmes një postimi në Facebook, ka bërë me dije se sot pasdite, në orën 17:00 në sallën e Ekspozitave në Kryeministri, do të pre

   Problemet që kanë fëmijët e zonave rurale të Durrësit, por edhe si e shikojnë ata të ardhmen e tyre, janë munduar t’i shprehin nëpërmj

Pas një spektakli dhe parakalimi mbi Tapetin e Kuq, mbrëmja gala e ndarjes së Çmimeve Oscars ka shpallur edhe fituesit e saj pë

Me rastin e 8 Marsit, festës së gruas, janë vlerësuar 10 prej grave që kanë bërë e vazhdojnë të bëjnë histori në qytetin e Durrësit, të e

Nën kujdesin e Prefektit të Durrësit Roland Nasto është zhvilluar debati promovues i romanit të Enton Bidos “Prijësi i Palavdishëm”, i ba