Zhvillohet në Durrës festivali mbarëkombëtar i zërave të rinj (VIDEO)

Postuar: 11/05/2018 - 17:23

Në sallën e Odeonit "Nikolin Xhoja" të pallatit të Kulturës "Aleksander Moisiu" të Durrësit është zhvilluar koncerti i finalistëve të edicionit të 4-ët të festivalit "Jorgji Truja".

Nxënës të talentuar e të suksesshëm të shkollës artistike "Jan Kukuzeli", ekzekutuan pjesë të njohura nga kompozitorë vendas dhe të huaj. Organizatorët e festivalit mbarëkombëtar, theksuan se qëllimi i këtij festivali është promovimi dhe zbulimi i zërave të rinj.

Interpretuesit e talentuar të edicionit të katërt të zërave të rinjë të festivalit "Jorgji Truja" u duartrokitën nga të pranishmit të cilët vlerësuan cilësinë e interpretimeve dhe përgaditjen dinjitoze të tyre.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Signs, games and messages” titullohet koncerti i violinistit Fl

   “La memoria del Vento” (Kujtesa e erës), 50 vjet të Shqipërisë në histori fotografike titullohet ekspozita fotografike e fotoreporteri

   Biblioteka Publike Durrës, në bashkëpunim me Klubin e Shkrimtarëve dhe Artistëve, organizoi përurimin e dy romaneve të autorit Vaso Pa

   “La memoria del vento” është libri i fotoreporterit Italian Luca Turi, që do të promovohet 24 orëve të ardhshme në portet e Barit (Ita

   Klubi i Artit dhe Kulturës Sigal në Durrës javën e kaluar mikpriti shkrimtarin Stefan Çapaliku, i cili prezantoi dy vëllimet e parë të

"Mbrëmje maji me Gladiolë" është titulluar takimi poetik i organizuar nga Bashkia e qytetit të Durrësit.

Në Galerinë e Arteve pamore “Nikolet Vasia” të qytetit të Durrësit është çelur ekspozita e piktorëve të ardhur nga treva të ndryshme të v

Eurovisioni është kthyer ditët e fundit në një nga temat më të diskutuara në vendin tonë dhe kjo pasi në Lisbonë të Portugalisë, në final