Iraniania që vishet si burrë për të parë ndeshje futbolli (FOTO)

Postuar: 22/02/2018 - 11:39

Në Iran ka ligje të rrepta për femrat, qoftë edhe për të parë një ndeshje futbolli në stadium. Por, për Zahra Khoshnavaz, dëshira ka qenë aq e madhe sa ajo ka ditur që të gjejë mënyrën për të hyrë në stadiume, pa u vënë re: të maskohej si burrë.

Ajo fillimisht preu flokët, veshi rroba të gjera, vendosi një mjekër false në fytyrë dhe hyri pa u shqetësuar në stadiumin e Persepolis FC. Historinë e saj, ajo ka dashur që ta postojë në rrjetet sociale dhe ta raportojë edhe në media të huaja.

Zahra Khoshnavaz, deri tani ka parë dy ndeshje, si e maskuar, por nuk ka ndër mend të ndalet këtu: “Kam planifikuar të shkoj sërish në stadium, por tashmë që e kam bërë publik këtë maskim timin, kam frikë se ai mund të rezultojë fatal për mua”.

Fotot e saj si e maskuar janë shpërndarë në rrjete sociale, çka vuri në dijeni edhe Persepolis FC për veprimin e saj. Madje, tani sa herë që Persepolis ka ndeshje, klubi e telefonon Zahran, për të mësuar vendndodhjen dhe për ta frenuar hyrjen e saj në stadium.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kryeministri shqiptar Edi Rama gjatë takimeve me popullin në disa qarqe të ndryshme të vendit, ka ripërsëritur disa herë nëse qytetarë

   Grupi Google You Owe, që përfaqëson 4.4 milionë përdorues të iPhone, akuzon Google duke i kërkuar 4.29 miliardë dollarë kundër grumbul

   Fituesja e Eurovisionit nga Izraeli, Netta u komentua shumë pas fitores për shkak të këngës së saj që nuk u prit dhe aq mirë.

   Padiskutim ajo është një nga gjyshet më sexy por dhe një nga këngëtaret më të kuruara edhe pse nuk është e brezit të ri.

Biologët po paralajmërojnë për një invazion të krimbave gjigantë grabitqarë në territorin e Francës përmes katër kontinenteve.

Një dhëndër është divorcuar nga nusja vetëm 15 minta pasi u martuan sepse u ndje i ofenduar nga kërkesa e çmimit të nuses që i bëri vjehr

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Milanit, braziliani Ronaldinjo do të martohet me dy femra njëkohësisht!

Dua Lipa po ngjit shumë shpejt shkallët e karrierës dhe ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar.

   Sot mbushen 10 vite nga ndarja tragjike nga jeta e themeluesit të Top Medias dhe njeriut që revolucionarizoi median në Shqipëri.

   Çdo shenjë e zodiakut është super e zgjuar dhe spikat për një karakteristikë tipike. Gjeni se cila është e juaja.