Sfida e të rinjve nga Durrësi, të zhveshur në të ftohtin e acartë (VIDEO+FOTO)

Postuar: 12/02/2018 - 10:10

Një grup nxënësish të shkollës së mjeshtërisë sportive të Durrësit, “Benardina Qeraxhia”, me në krye mësuesit e tyre, kanë sfiduar të ftohtin e acartë këto ditë shkurti, duke treguar edhe njëherë zotësitë e tyre dhe përgatitjen e fortë fizike.

Të zhveshur vetëm me pantallona, në një terren të ashpër malor si ai i Voskopojës, këta djem të rinj ushtrohen dhe luajnë teksa bien reshje dëbore.

Sfida ndaj të ftohtit ka qenë më tepër argëtuese për ta, të cilët nën ritmet e një kënge të ideuar nga Admir Dizdari, këndonin në kor teksa vraponin në mes të dëborës së dendur, e mbi të gjitha të zhveshur!

Nxënësit e shkollës, të specialiteteve të ndryshme, si: futboll, basketboll, peshëngritje dhe vrapime të mesme e të gjata, improvizuan lojë mbi e nën borë, 1600 metra mbi nivelin e detit në Voskopojë, duke sfiduar vështirësitë e terrenit.

Ekipi:

*Operator xhirimesh: Julian Rakipi

*Asistencë mjekësore: Astrit Zhupaj

*Protagonistë udhëheqje në lojë: Erald Lila dhe Bekim Abrazhda

*Monitorimi dhe kujdesi artistik: Alma Keta Oshafi

Gjatë këtyre aktiviteteve sportive, kanë qenë të pranishme po ashtu edhe vajzat e shkollës, të cilat nën trajnimin e mësueseve të tyre, janë ushtruar sipas specialiteteve përkatëse.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Të gjithë e njohim Madonna-n, këngëtarja e cila theu shumë tabu.

   Karakteri i një personi është shumë i vështirë për t’u kuptuar, kështu që sjelljet tona të përditshme tregojnë shumë detaje.

   Zonja e Parë e SHBA po numëron ditët mbrapsht para se t’i kërkojë divorcin presidentit amerikan, Donald Trump.

   Një burrë ka fluturuar me një avion të vogël drejt shtëpisë së tij për të vrarë gruan dhe djalin.

   Ministri i Peshkimit të Norvegjisë ka dhënë dorëheqjen pasi ka shkelur protokollin e sigurisë gjatë pushimeve në Iran me të dashurën e

   Nuk ka dyshim se Kim Kardashian me ditë të tëra i planifikon daljet dhe përgatitjet e saja për parakalimin në tapetin e kuq.

   A e kishit imagjinuar ndonjëherë një “James Bond” me ngjyrë”?!

   Ka trashëguar shtëpinë e gjyshit, por kjo nuk ishte surpriza e vetme për një të ri amerikan.

   Ka shumë qytete në botë të aftë për të nxjerrë në pah më të mirën tonë, qytete në të cilët ndihemi vetvetja që nga momenti i parë që t

   Të pranishmit në një bregdet të Vietnamit, mbetën të hutuar nga një krijesë misterioze që doli papritmas prej uji.