Sfida e të rinjve nga Durrësi, të zhveshur në të ftohtin e acartë (VIDEO+FOTO)

Postuar: 12/02/2018 - 10:10

Një grup nxënësish të shkollës së mjeshtërisë sportive të Durrësit, “Benardina Qeraxhia”, me në krye mësuesit e tyre, kanë sfiduar të ftohtin e acartë këto ditë shkurti, duke treguar edhe njëherë zotësitë e tyre dhe përgatitjen e fortë fizike.

Të zhveshur vetëm me pantallona, në një terren të ashpër malor si ai i Voskopojës, këta djem të rinj ushtrohen dhe luajnë teksa bien reshje dëbore.

Sfida ndaj të ftohtit ka qenë më tepër argëtuese për ta, të cilët nën ritmet e një kënge të ideuar nga Admir Dizdari, këndonin në kor teksa vraponin në mes të dëborës së dendur, e mbi të gjitha të zhveshur!

Nxënësit e shkollës, të specialiteteve të ndryshme, si: futboll, basketboll, peshëngritje dhe vrapime të mesme e të gjata, improvizuan lojë mbi e nën borë, 1600 metra mbi nivelin e detit në Voskopojë, duke sfiduar vështirësitë e terrenit.

Ekipi:

*Operator xhirimesh: Julian Rakipi

*Asistencë mjekësore: Astrit Zhupaj

*Protagonistë udhëheqje në lojë: Erald Lila dhe Bekim Abrazhda

*Monitorimi dhe kujdesi artistik: Alma Keta Oshafi

Gjatë këtyre aktiviteteve sportive, kanë qenë të pranishme po ashtu edhe vajzat e shkollës, të cilat nën trajnimin e mësueseve të tyre, janë ushtruar sipas specialiteteve përkatëse.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kryeministri shqiptar Edi Rama gjatë takimeve me popullin në disa qarqe të ndryshme të vendit, ka ripërsëritur disa herë nëse qytetarë

   Grupi Google You Owe, që përfaqëson 4.4 milionë përdorues të iPhone, akuzon Google duke i kërkuar 4.29 miliardë dollarë kundër grumbul

   Fituesja e Eurovisionit nga Izraeli, Netta u komentua shumë pas fitores për shkak të këngës së saj që nuk u prit dhe aq mirë.

   Padiskutim ajo është një nga gjyshet më sexy por dhe një nga këngëtaret më të kuruara edhe pse nuk është e brezit të ri.

Biologët po paralajmërojnë për një invazion të krimbave gjigantë grabitqarë në territorin e Francës përmes katër kontinenteve.

Një dhëndër është divorcuar nga nusja vetëm 15 minta pasi u martuan sepse u ndje i ofenduar nga kërkesa e çmimit të nuses që i bëri vjehr

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Milanit, braziliani Ronaldinjo do të martohet me dy femra njëkohësisht!

Dua Lipa po ngjit shumë shpejt shkallët e karrierës dhe ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar.

   Sot mbushen 10 vite nga ndarja tragjike nga jeta e themeluesit të Top Medias dhe njeriut që revolucionarizoi median në Shqipëri.

   Çdo shenjë e zodiakut është super e zgjuar dhe spikat për një karakteristikë tipike. Gjeni se cila është e juaja.