11-vjeçarja shtatzënë? Mjekët bëjnë zbulimin e tmerrshëm e të rrallë

Postuar: 12/01/2018 - 13:04

Një vajzë 11-vjeçare kishte një masë të madhe në rritje në barkun e saj, saqë mjekët dyshonin se ajo mund të ishte shtatzënë.

Kur vogëlushja Cherish-Rose Lavelle filloi të humbiste peshë, mamaja e saj Louise e dinte që diçka nuk po shkonte.

Pasi shkoi në spital, fillimisht mjekët dyshuan se ishte shtatzënë, por më pas zbuluan një tumor 10 kg në vezoret e saj.

Kanceri është shumë i rrallë për një vajzë në moshën e Cherish-Rose, por për fat të mirë ajo do të bëhet mirë.

Kimioterapia do të zvogëlojë tumorin shumë shpejt, kështu që Cherish-Rose mund t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale për ta hequr.

Ky rast ka ndodhur në Queensland të Australisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Praktika e Leximit të Pëllëmbës së Dorës e ka origjinën e saj në Azinë Juglindore dhe ka qenë e përhapur në Indi, Kinë, Tibet dhe zonat p

Kryetari i Partisë së Fortë, Visar Arifaj, zyrtarisht është politikani më i pasur në Kosovë.

Në rrjetet sociale është shpërndarë fotoja e një djaloshi që udhëtonte në një nga metrotë e qytetit në Moskë, i cili i ngjan shumë presid

Sipas disa publikimeve të fundit nga mediat turke u tha se CEO i Facebook-ut, Mark Zuckerberg kishte blerë një superjaht, që kushtonte 15

   Ndoshta nuk e dinit, por deputeti i PD-së, Klevis Balliu e ka nisur karrierën politike nga një profesion i thjeshtë, kamarier.

   Mbrëmjen e djeshme Bulevardi i ri në ish-Stacionin e Trenit në Tiranë, është “pushtuar” nga disa makina luksoze që kanë garuar me njër

   Këngëtari i njohur Gjiko ndodhet me pushime në Maldive me të dashurën e tij Elita Rudi.

   Këngëtarja e dashur e skenës shqiptare, Orgesa Zaimi ka qenë e ftuara e radhës e emisionit “Pasditja ime” në “RTSH1-HD”. 

   Presidenti Vladimir Putin u hodh në një liqen të ngrirë në një festë tradicionale të Epifanisë.

   Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët”, në News 24, nisi me statusin e Sidrit Bejlerit në FB për vajzën e tij, Sofia, që e humbi 19 muaj