5 arsyet e mira për të qenë beqar/e

Postuar: 19/02/2018 - 11:17

Të qënurit vetëm pa një partner/e ka të mirat e saj, ndaj të gjithë ju që jeni single, hidhini një sy këtij lajmi!

Sipas disa studimeve shkencore, të jesh i lirë ka disa përparësi. Së pari të gjithë ata që nuk janë çift kanë një formë më të mirë fizike, janë më shumë kreativë, më ambiciozë dhe marrëdhënie shoqërore më të mira.

Studimet saktësojnë se peshojnë mesatarisht 2 kg më pak sesa bashkëmoshatarët e martuar, pavarësisht se këta të fundit kanë tendencë të ushqehen më shëndetshëm.

Një tjetër studim i kryer nga universiteti i Kalifornisë thotë se beqarët janë më zotë të zgjidhin gjërat vetë, janë më të vendosur dhe përjetojnë më pak emocione negative, shkruan Klan Plus.

Por janë edhe më produktivë në zyrë, e më të predispozuar për të kaluar kohën me miqtë e familjarët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Fenomeni natyror “bombë uji”, i cili nënkupton një sasi mjaft të madhe reshjesh të përqendruara në të njëjtin vend dhe në një kohë shu

   Një fjalë popullore thotë, kur të vijnë të këqijat hapi derën… I tillë mund të quhet edhe ky incident i ndodhur në Indonezi, ku arkivo

   Policia në Pejë është duke e hetuar vjedhjen e një shtëpie në Zahaq, derisa pronari Xhevdet Kelmendi ishte në pushim me familje.

   Botërori “Rusi 2018” ka disa ditë që ka nisur dhe po mban të mbërthyer pas ekranit tifozë nga e gjithë bota.

   Olti Curri njohet si një prej opinionistëve që i thotë gjërat hapur dhe pa dorashka. 

   Prej disa ditësh ka nisur kompeticioni më i madh i futbollit, por ndryshe nga shumica e ndeshjeve, Kupa e Botës nis që në orën 3 të pa

   Aktorja shqiptare ka realizuar disa foto sensuale dhe njëkohësisht shumë të guximshme.

Një kopsht zoologjik në Beijing tregon përkujdesje të vazhdueshme për një organgutang duke përdorur masazh tradicional kinez.

Meksika arriti një fitore madhështore duke mposhtur kampionët e botës në fuqi, Gjermaninë, me rezultatin 1-0 falë golit të Lozanos në min

Gratë që zgjohen herët pasi të rriten, kanë më pak gjasa të zhvillojnë depresionin se sa ato që e duan të qëndrojnë në shtrat thotë një h