Balena dhuron spektakël në port (FOTO)

Postuar: 25/06/2018 - 20:06

   Një fotograf i kafshëve të egra ka kapur momentin jashtëzakonisht të rrallë të një balene 20 tonëshe, që hyn e del nga uji në një shfaqje të mahnitshme.

John Goodridge, 54 vjeç, zbuloi gjitarin madhështor disa kilometra larg Sydney Head në Australi, pasditen e së dielës.

Pamja madhështore ndodhi vetëm për pak çaste përpara disa njerëz me fat që dëshmonin ngjarjen spektakolare të balenës rreth 9 metra të gjatë.

Gjitari gjigant u hodh pranë hyrjes së Sydney Heads në port, duke lënë me gojë hapur të gjithë personat që mundën ta ndiqnin live këtë spektakël të paharrueshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Vera Graboca dhe vajza e saj, Linda, kanë një marrëdhënie shumë të veçantë nënë e bijë, aq sa me njëra-tjetrën duken si dy shoqe të ng

   Rudina Magjistarari është një nga moderatoret më të dashura të publikut shqiptar. 

   Një trend i ri ka “pushtuar” Instagramin.

   Kreu i vendit është duke pushuar në jug të vendit këtë verë, dhe në rrjetet e tij sociale ai është shumë aktiv, duke ndarë me të gjith

   Këngëtarja Rita Ora po vazhdon që në mes te turneve të saj muzikore që ka në gjithë botën, të gjejë pak kohë për relaks.

   Një person i cili ishte zhdukur një javë më parë në malin St Helens të Anglisë, është gjetur i gjallë.

   Motra e Cristiano Ronaldos ka pikturuar portretin e familjes në restorantin e nënës së saj.

Një grua myslimane në Suedi ka fituar kompensim pas përfundimit të intervistës së saj të punës kur ajo nuk pranoi një shtrëngim duarsh.

Prodhuesi i birrës Corona, ‘Constellation Brands’ do të  japë 4 bilionë dollarë për prodhuesin kryesor të kanabisit më Kanada , Canopy Gr

Një 13-vjeçar i mbijetoi një goditje rrufeje potencialisht vdekjeprurëse, sepse mbante një skateboard.